Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie podpalenia targu przy ul. Ruskiej

ruska 31
Pożar targowiska przy ul. Ruskiej | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Prokuratura nie ustaliła sprawcy i motywu podpalenia targowiska przy ul. Ruskiej i umorzyła śledztwo. Wiadomo jednak, że ogień został podłożony w kilku miejscach.

Przypomnijmy, że do pożaru targu przy ul. Ruskiej w Lublinie doszło w nocy 9 kwietnia br. Z ogniem walczyło 60 strażaków. Spłonęło całe targowisko o powierzchni około 2,5 tys. metrów kwadratowych.

– Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że przyczyną pożaru targowiska przy ul. Ruskiej było podpalenie za pomocą substancji łatwozapalnej – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zdaniem biegłych, do podpalenia doszło w kilku miejscach. – Ślady na miejscu zdarzenia wskazują, że było kilka niezależnych źródeł ognia na drewnianych podestach. Zostały one całkowicie wypalone, co według biegłego wskazuje, że ktoś celowo podłożył ogień – dodaje Kępka.

Po kilku miesiącach śledztwa prokuratura umorzyła śledztwo. – Śledztwo zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców. Jeśli w jakimś momencie będziemy mieli jakąś informację dotyczącą sprawcy śledztwo zostanie podjęte ponownie – wyjaśnia Kępka.

Straty powstałe na skutek pożaru oszacowano na kwotę 1 648 500 zł.

>> Pożar targu przy Ruskiej. Oto co zostało z targowiska [WIDEO Z DRONA]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.