Pożar targu przy ul. Ruskiej. Trwa wielkie sprzątanie, wkrótce ruszy handel

pożar targu ruska lublin
Sprzątanie pozostałości po targowisku przy ul. Ruskiej | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Kupcy z targowiska przy ul. Ruskiej w środę rozpoczęli sprzątanie pogorzeliska. Co chwilę podstawione kontenery wypełniały się spalonym towarem i resztkami drewnianych stoisk.

Sprzątają nie tylko sami kupcy, ale też ich rodziny i znajomi. Chcą szybko uprzątnąć pogorzelisko, by móc jak najszybciej powrócić do handlu. Jak twierdzi Andrzej Ziętek, dyrektor zarządzający w firmie Euro Consult, która dzierżawi teren od podległej marszałkowi województwa spółki Lubelskie, handel może tu ruszyć od weekendu lub przyszłego tygodnia. Na razie handel miałby się odbywać pod namiotami.

Na targu przy ul. Ruskiej w dużej mierze handlowali obcokrajowy m.in. Bułgarzy czy Ukraińcy. – Było to moje jedyne źródło utrzymania. Jak ja teraz mam utrzymać swoją rodzinę? Z czego opłacę wynajmowane mieszkanie czy kredyt w banku? Nie wiem co mam robić – mówił nam we wtorek jeden z kupców.

Tymczasem w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie trwa śledztwo, mające na celu znalezienia przyczyny tego pożaru i/lub osób mogących się przyczynić bezpośrednio do pojawienia się ognia. Prokuratura sprawdza, czy mogło być to nieumyślne zaprószenie ognia, podpalenie, albo zwarcie instalacji elektrycznej.

– W środę odbyły się oględziny z biegłym z zakresu pożarnictwa, który ma przygotować opinię dotyczącą miejsca, w którym pożar miał początek, jak i źródła ognia. Na opinię niestety musimy poczekać kilka tygodni – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Prokuratura zabezpieczyła monitoring miejski oraz ten zainstalowany na bazarze. Trwa również przesłuchiwanie świadków zdarzenia, handlujących na targowisku oraz administrację obiektu.

Przypomnijmy, że do pożaru targu przy ul. Ruskiej doszło w poniedziałek o godz. 22.40. Łącznie z ogniem walczyło 15 zastępów straży pożarnej, w tym 60 strażaków. Spłonęło całe targowisko o powierzchni około 2,5 tys. metrów kwadratowych. Straty szacowano wstępnie na kwotę 2 milionów złotych.

Czytaj także: Pożar targu przy Ruskiej. Oto co zostało z targowiska [WIDEO Z DRONA]

Pożar targu przy Ruskiej | fot. Jakub Pecio

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Moze ktorys z rumunow, ktorzy brali udzial w bojce miedzy soba mieli cos z tym wspolnego? Widzialem, ze jedni i drudzy handlowali na tym bazarze, dziwnym trafem pozar zaczal sie od miejsca w ktorym zaczeli bojke.