Prognoza pogody: Po południu i wieczorem przejdą gwałtowne burze z gradem

20751564 503060753368308 300474988 n
Zdjęcie ilustracyjne | fot. czytelniczka Weronika

Dzisiaj panować będzie bardzo niebezpieczna pogoda związana z burzami, które przejdą przez nasz region. Burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu oraz lokalnie gradobicie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego przed burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje we wszystkich powiatach naszego regionu w sobotę o godz. 14 do 23.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad” – prognozuje Michał Folwarski z IMGW.

Podobnie, jak w piątek, mogą powstać pojedyncze, krótkotrwałe superkomórki burzowe z płytkimi mezocyklonami. Mniejszym ryzykiem będą silne porywy wiatru oraz opady gradu.

Ze względu na dużą energię SBCAPE występującą w dolnych dwóch kilometrach troposfery, nie można wykluczyć także uformowania się słabej trąby powietrznej” – ostrzegają w komunikacie Polscy Łowcy Burz.

Późnym popołudniem i wieczorem burze zaczną stopniowo słabnąć i przesuwać się na wschód Polski, a w nocy zanikną.

outlook 20190608
źródło: lowcyburz.pl

Gdzie jest burza? Radar burz [08.06.2019]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.