Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Będzie gorąco i burzowo

Chmura szelfowa nad Łęczną | fot. czytelniczka Agnieszka

Pogoda długoterminowa czerwiec 2020. Z prognoz przedstawionych przez IMGW wynika, że nadchodzący tydzień będzie ciepły i burzowy. Na termometrach zobaczymy nawet 30 st. C.

W poniedziałek Polska pozostała w strefie frontu atmosferycznego, a ciepłe i wilgotne powietrze ograniczyło się do wschodnich województw. Tutaj wystąpiły burze, miejscami gwałtowne. Burzom towarzyszyły silne opady deszczu, nawet do 40 mm, opady gradu oraz porywy wiatru do 80 km/h.

W kolejnych dniach burze nadal będą możliwe na wschodzie Polski. Synoptycy IMGW przewidują podobne natężenie zjawisk towarzyszących burzom oraz miejscami gwałtowny ich przebieg.

W drugiej połowie tygodnia bardzo ciepłe powietrze napłynie również nad zachodnią Polskę i tutaj też zrobi się gorąco, nawet do 30°C. Tym samym zagrożenie burzami wystąpi na znacznym obszarze Polski. Miejscami burzom nadal mogą towarzyszyć silne zjawiska.

„Burze są zjawiskiem lokalnym, nie wszędzie obserwuje się gwałtowne zjawiska, dlatego istotne jest bieżące informowanie o rozwoju sytuacji” – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.