Prognoza pogody na najbliższy tydzień 11-18 listopada 2019

7702398 ulewny deszcz 900 600

Najbliższy tydzień początkowo będzie deszczowy, ale pod koniec tygodnia spodziewać się możemy większej ilości słonecznych chwil. Pod względem termicznym nadal będzie ciepło, szczególnie w drugiej części tygodnia.

Poniedziałek deszczowy będzie jeszcze na wschodzie kraju, lecz opady stopniowo będą zanikały. Na zachodzie do południa możliwe są lokalne mgły, natomiast pozostała część dnia zapowiada się pogodnie. W tej części kraju o poranku możemy spodziewać się mrozu, nawet do -5°C na Dolnym Śląsku. Temperatura w dzień będzie wyrównana – najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju oraz Pojezierzu Pomorskim – około 6°C, najcieplej natomiast miejscami na południowym zachodzie – około 10°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

We wtorek z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego, który przyniesie większe zachmurzenie oraz opady deszczu, które nieco silniejsze będą na południowym zachodzie Polski. W nocy na północnym wschodzie kraju temperatura powietrza przy gruncie spaść może do -2°C, jednocześnie będzie to ostatnia noc w tym tygodniu ze spadkami temperatury poniżej 0°C. W dzień temperatura powietrza znów będzie wyrównana, od 6°C, 7°C na północy do 11°C, 12°C na południu kraju. Nad morzem oraz w górach spodziewać się możemy silniejszego i porywistego wiatru. Najsilniejsze porywy prognozowane są na godziny nocne – na obszarach podgórskich ich prędkość osiągać może do 55 km/h, natomiast na szczytach Tatr nawet 100 km/h.

W środę i czwartek przez Polskę przemieszczać się będą kolejne strefy opadów deszczu, miejscami również o natężeniu umiarkowanym. Jednocześnie zrobi się nieco cieplej, szczególnie na wschodzie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia temperatura powietrza wyniesie od 12°C do 14°C. Chłodniej natomiast będzie na zachodzie, w tej części kraju prognozowana jest temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. W czwartek na wybrzeżu silniejszy, północno-wschodni i północny wiatr, który w porywach osiągać będzie do 55 km/h.

Koniec tygodnia przyniesie kolejne ocieplenie. Opady deszczu w piątek na Pomorzu Gdańskim oraz Kujawach i w niedzielę we wschodniej części wybrzeża. Na pozostałym obszarze bez opadów, a najwięcej słońca w piątek na wschodzie kraju. Nadal ciepło jak na tę porę roku, temperatura minimalna od 4°C, 6°C na zachodzie do 9°C, 10°C na wschodzie, natomiast maksymalna od 8°C, 9°C na północnym zachodzie do 16°C, 17°C w województwach południowo-wschodnich. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Nieco silniej powieje w sobotę nad morzem, gdzie wiatr będzie okresami dość silny, a w porywach osiągać może do 60 km/h.

Źródło: IMGW | Opracowanie: Michał Ogrodnik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.