Prognoza pogody na dziś – wtorek 7 lipca. Duże ochłodzenie i przelotne opady deszczu

chmury
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Prognoza pogody na dziś – wtorek 7 lipca. We wtorek czeka nas zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna na Lubelszczyźnie do 19 st. C.

Dziś Polska jest w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, tylko na krańcach południowo-wschodnich początkowo zaznaczy się jeszcze wpływ falującego chłodnego frontu. Napływające z północnego zachodu chłodne i względnie suche powietrze pod inwersją osiadania będzie niestabilne i miejscami będą występować przelotne opady deszczu, jednak warstwy hamujące skutecznie uniemożliwią głęboką konwekcję.

Jedynie na północy kraju w godzinach popołudniowych zaznaczy się płytka zatoka niżowa (prawdopodobnie z frontem okluzji), co może umożliwić rozwój słabych burz. Opady deszczu w ich zasięgu nie będą przekraczać 10 mm, ale ze względu na dobre warunki kinematyczne oraz obecność lewego wyjścia prądu strumieniowego możliwe są silniejsze porywy wiatru do 60-70 km/h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.