Prognoza pogody na 7 dni. Ciepłe uderzenie jeszcze w tym tygodniu. Ale najpierw niebezpieczne przymrozki!

Tygodniowa prognoza pogody. Najpierw przymrozki, potem ocieplenie
Tygodniowa prognoza pogody. Najpierw przymrozki, potem ocieplenie | fot. pixabay.com

Nadchodzący tydzień będzie początkowo kontynuacją chłodu z porannymi przymrozkami. We wtorek rano możemy spodziewać się nawet niszczycielskich przymrozków, ponieważ temperatura na wysokości 2 metrów może spaść poniżej -2°C. W kolejnych dniach stopniowo nastąpi wzrost temperatury. Istnieje szansa, że w przyszły weekend termometry wskażą wartości w okolicach 20°C.

Tygodniowa prognoza pogody 22-28 kwietnia 2024

Poniedziałek (22.04) będzie pochmurny i bez opadów. Temperatura będzie się utrzymywać na poziomie 7°C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30 km/h. Noc z poniedziałku na wtorek będzie zimna. Przy gruncie możliwe są spadki temperatury poniżej -5°C. Na wysokości 2 metrów temperatura spadnie nawet do -2°C.

We wtorek, środę oraz czwartek (23-25.04) odpoczniemy od przymrozków. W ciągu dnia nadal będzie chłodno, spodziewamy się temperatur w zakresie 10-12°C. Wtorek i czwartek będą pogodne, natomiast środa przyniesie opady deszczu. Będzie również wietrznie, szczególnie w środę i czwartek, gdzie porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 45-50 km/h, co dodatkowo będzie potęgować odczucie chłodu.

Noc z czwartku na piątek (25/26.04) przyniesie powrót przymrozku. Na wysokości 2 metrów temperatura spadnie do 2 stopni Celsjusza, a przy gruncie może być to kilka stopni poniżej zera.

W piątek (26.04) spodziewamy się pogody, z przelotnymi opadami deszczu. Wreszcie będzie cieplej, ponieważ na termometrach zobaczymy 14°C. Wiatr będzie umiarkowany, osiągając prędkość w porywach do 35 km/h.

Kolejne dni przyniosą zdecydowanie więcej słońca, z dodatkiem przelotnych opadów deszczu. W sobotę (27.04) możliwe są słabe burze. Temperatury utrzymają się na poziomie około 17 stopni Celsjusza, a wiatr będzie wiał w porywach do 35 km/h. Dokładniejsze prognozy pogody będą tradycyjnie dostępne w formie trzydniowych prognoz.

Tygodniowa prognoza pogody 22-28 kwietnia 2024
Tygodniowa prognoza pogody 22-28 kwietnia 2024 | fot. meteolu.pl

Źródło: IMGW, Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.