Prognoza pogody na 3 dni: 28-30 maja. Opady jedynie punktowe. Będzie gorąco oraz burzowo

Zachód słońca pomiędzy drzewami
Zachód słońca pomiędzy drzewami | fot. Dominik Wąsik

Jeśli liczycie, że w najbliższych dniach dojdzie do poprawy sytuacji związanej z suszą, to niestety jesteście w błędzie. Najbliższe trzy dni przyniosą dużo słońca, wysokie temperatury oraz burze. Zjawiska te mogą być lokalnie gwałtowne. Co ważne, burze wraz z opadami deszczu będą punktowe, więc nie wszędzie popada.

Pogoda na 3 dni w województwie lubelskim: 28-30 maja 2024

Wtorek (28.05) przyniesie dużo słońca. W godzinach popołudniowych na niebie może pojawić się niewielka ilość niegroźnych chmur. W południowo-wschodnich regionach może przelotnie pokropić deszcz oraz zagrzmieć. Zjawiska te nie powinny być gwałtowne. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 25°C na południu do 27°C na północy. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30-40 km/h.

Środa (29.05) przyniesie więcej chmur oraz burz, ponieważ zagrzmieć może na terenie całego województwa. W tym dniu zjawiska mogą być gwałtowne. Szczególnym zagrożeniem, tak jak miało to miejsce w ostatnich dniach, będą punktowe obfite opady deszczu oraz grad o średnicy 1-3 cm, mogący wyrządzić sporo szkód. Ponadto na termometrach zobaczymy wszędzie 26°C. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30 km/h, a w trakcie burz będzie silniejszy, osiągając prędkość do 80 km/h.

Czwartek (30.05) przyniesie większe zachmurzenie oraz kolejną możliwość wystąpienia burz na obszarze całego województwa. Zjawiska te nie będą już gwałtowne i będą naprawdę bardzo lokalne. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 26°C na południu do 27°C na północy. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30 km/h.

Prognoza pogody na 3 dni: 28-30 maja 2024 w województwie lubelskim
Prognoza pogody na 3 dni: 28-30 maja 2024 w województwie lubelskim | fot. meteolu.pl

Prognoza ciśnienia w Lublinie:

  • Wtorek 1017 hPa,
  • Środa 1014 hPa
  • Czwartek 1009 hPa

Przypominamy, że burza jest zjawiskiem lokalnym, dlatego nie wszędzie się pojawi.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.