Próbował popełnić samobójstwo skacząc do Wisły. Policjanci w ostatniej chwili uratowali 28-latka

wisła e1496330924851
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dyżurny dostał zgłoszenie od kobiety, która powiadomiła, że jej mąż wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Policjanci w ostatniej chwili namierzyli i uratowali 28-latka, który próbował skoczyć do Wisły.

W poniedziałek około godz. 22:20 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że jej mąż wyszedł z domu z myślami samobójczymi. Dyżurny Komisariatu Policji w Bełżycach natychmiast skierował policjantów na miejsce.

– Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania, w których wsparli ich strażacy. Sprawdzali miejsca, gdzie mógł przebywać mężczyzna. W między czasie dyżurny ustalił, że telefon zaginionego loguje się co chwilę w innych miejscowościach, co mogło wskazywać, że może przemieszczać się samochodem – informuje Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Oficer dyżurny podejrzewając, że mężczyzna mógł skorzystać z taksówki skontaktował się z firmą, która świadczy takie usługi. – Jeden z kierowców oświadczył, że wykonywał kurs do Kazimierza Dolnego, gdzie na Starym Rynku pozostawił mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego – wyjaśnia Kamil Karbowniczek.

Dyżurny powiadomił dyżurnego z Puław, który we wskazany rejon wysłał policjantów. Po kilku minutach funkcjonariusze odnaleźli zaginionego kilka metrów od Wisły. Policjanci powstrzymali mężczyznę od skoku do wody.

– Mężczyzna oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo poprzez skok do wody. Powiedział, że policjanci zdążyli w ostatniej chwili i jest zaskoczony tak szybkimi działaniami. Mężczyzna znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu – dodaje Karbowniczek.

28-latek z gminy Bełżyce został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.