Próbował driftować beemką, strzelał z wydechu w środku nocy. Skończyło się wysokim mandatem

25-latek z BMW ukarany za driftowanie i strzelanie z wydechu
25-latek z BMW ukarany za driftowanie i strzelanie z wydechu | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina w ubiegły weekend przeprowadzili kolejną już akcję „Stop-drift”. Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas nocnych akcji zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, niebezpieczne zachowania na drodze oraz kierowców zakłócających spoczynek nocny.

Amatorzy agresywnej jazdy na celowniku policji

Wzmożone kontrole prowadzone były w piątek i sobotę (26/27.05), w porze nocnej. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się na kierowcach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa.

„Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Podczas patroli znaczącą funkcję pełnili policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci w trakcie działań skontrolowali 40 pojazdów i ujawnili prawie 37 wykroczeń. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze przyznają, że w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się pojazdy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego.

„Z powodu nieprawidłowości zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych. 2 kierowców straciło też prawo jazdy, a jeden wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Jednym z kierowców rażąco naruszających porządek był 25-latek z BMW. Mężczyzna na ul. Okopowej próbował driftować oraz strzelał z wydechu. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w kwocie 1 700 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Lubelscy policjanci zapowiedzieli kolejne akcje w najbliższym czasie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Policja powinna uruchomić skrzynkę mail i tam przesyłać nr rej strzelającycy aut i warczących motocykli a potem badanie techniczne. Będzie viszej