Problemy z wyrobieniem paszportu w Lublinie. Brak wolnych terminów na najbliższe miesiące

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Nasi czytelnicy alarmują, że wyrobienie paszportu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie graniczy z cudem. Aby wyrobić dokument, trzeba wcześniej zarejestrować swoją wizytę, ale terminów na najbliższe miesiące brak.

Nie ma co liczyć na paszport przed wakacjami

W Lublinie nie da się już internetowo zarejestrować na wizytę do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, aby złożyć wniosek o wydanie paszportu. W oddziale ds. paszportów funkcjonuje elektroniczny system rejestracji, który pozwala umówić wizytę najdalej na trzy miesiące do przodu. Sęk w tym, że znalezienie wolnego terminu jest niczym wygrana na loterii.

Brak wolnych terminów na czerwiec w oddziale ds. paszportów w Lublinie
Brak wolnych terminów na czerwiec w oddziale ds. paszportów w Lublinie

„Od 24 lutego w oddziale ds. paszportów zauważalny jest wzrost zainteresowania złożeniem wniosku o wydanie dokumentu paszportowego. Analogiczna tendencja występuje w Terenowych Punktach Paszportowych w Puławach i Kraśniku oraz Delegaturach LUW w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Zainteresowanie wydaniem paszportu w latach ubiegłych w analogicznym okresie było znacznie niższe niż w ostatnich dniach” – wyjaśnia Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Najgorsza sytuacja jest w Lublinie. W związku z faktem, że nie ma obowiązku składania wniosku o paszport w miejscu stałego zamieszkania, to po paszport w naszym mieście zgłaszają się mieszkańcy z całego województwa i nie tylko.

„Oddział ds. paszportów obsługuje interesantów w pełnym składzie osobowym. Przyjmuje dziennie około 300 wniosków. Od 25 lutego 2022 r. zwiększona została ilość stanowisk do obsługi interesantów z 6 do 11. Długie oczekiwanie na umówienie wizyty wynika z ogromnej ilości chętnych do złożenia wniosku o wydanie paszportu

Wzrost zainteresowaniem paszportami wynika m.in. z sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Jak przekazał Lubelski Urząd Wojewódzki, od 24 lutego do 2 marca włącznie w sześciu punktach obsłużonych zostało 2 821 wniosków, w tym 1 064 w samym Lublinie. Aktualnie czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi 3 tygodnie.

🔴 Zobacz także: Długie kolejki po paszport. Wojewoda wydłuża godziny pracy punktu paszportowego

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.