Prezydent nie zgadza się na przejęcie Zalewu Zemborzyckiego przez Wody Polskie

IMAG1993 e1519053606933
Zalew Zemborzycki zajmuje 280 hektarów powierzchni. Średnia głębokość akwenu to ok. 2 m

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, nie zgadza się na przejęcie przez Wody Polskie Zalewu Zemborzyckiego i sposób jego rewitalizacji. Jest oświadczenie prezesa Wód Polskich.

Zgodnie z nowym prawem wodnym od 1 stycznia Wody Polskie stały się właścicielem Zalewu Zemborzyckiego, który do tej pory był zarządzany przez Urząd Miasta Lublin, a własność należała do Skarbu Państwa. Do dziś Wody Polskie przejęły od samorządów ok. 99 proc. akwenów w Polsce. Blisko 300-hektarowy Zalew Zemborzycki jest jednym z ostatnich.

O planach dotyczących rewitalizacji Zalewu Zemborzyckiego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu – Wody Polskie chcą odmulić i przebudować Zalew Zemborzycki w Lublinie [LINK]

Z tą decyzją nie zgadza się Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – „Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko próbom odebrania Lublinowi Zalewu Zemborzyckiego. Rozumiem, że jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej, w której pan prezes aktywnie uczestniczy, jak to było widać, ale nie akceptuję zakłamywania rzeczywistości.” – napisał w oświadczeniu.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź prezesa Wód Polskich – Przemysława Dacę. – „Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko próbie wciągnięcia mnie w trwającą właśnie kampanię samorządową. Protestuję również przeciwko tezie Pana Prezydenta, jakoby Wody Polskie planowały zabrać mieszkańcom Lublina Zalew Zemborzycki.” – napisał w oświadczeniu.

Przeczytaj: Zalew Zemborzycki zmienił właściciela. Wody Polskie chcą spuścić wodę

Na kolejnych stronach oświadczenie Krzysztofa Żuka i Przemysława Dacy.

Dalej

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Lublin protestuje, bo za parkingi i toalety opłat nie będą mogli pobierać ? To nic, że mieszkańcy mogą mieć lepiej. Każdy myśli tu tylko o sobie. Politycy..

  2. Żuk lamentuje bo umie liczyć. Koszt rewitalizacji to 300 milionów. Trzeba wydobyć torf, bardzo drogi torf. Polskie Wody tak ochoczo podchodzą do tematu bo wiedzą że na tym nie stracą. Sprzedadzą torf i wyjdą na plus jeszcze.