Prezydent Lublina apeluje o zwiększenie limitu pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej

IMG 20160929 112805
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk apeluje do premiera o zniesienie obecnych limitów przewozu pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej.

W czasie epidemii koronawirusa, zgodnie z decyzją ministra zdrowia, w pojazdach publicznego transportu zbiorowego może podróżować jednocześnie liczba pasażerów równa połowie miejsc siedzących. Polskie samorządy twierdzą, że prowadzenie transportu miejskiego, gdy zajęta może być tylko połowa liczby miejsc siedzących w pojeździe, nie będzie możliwe.

Czy grozi nam paraliż komunikacji miejskiej?

Prezydent Lublina apeluje do premiera, by zmienić rozporządzenie wprowadzające ograniczenia w transporcie publicznym. – „Pozostawienie dotychczasowego limitu przewożonych pasażerów w pojazdach komunikacji publicznej jest nie do zaakceptowania” – czytamy w piśmie prezydenta Lublina do premiera.

Według prezydenta Krzysztofa Żuka utrzymanie obecnych ograniczeń spowoduje zatory w sprawnym przemieszczaniu się ludzi. – „Będą oni grupować się na przystankach w oczekiwaniu na kolejne pojazdy, przez co znacząco wydłuży się czas przejazdu komunikacją publiczną. Ponadto oczekujące na pojazd osoby, wbrew zaleceniom, będą grupować się na przystankach komunikacji miejskiej, często nie przestrzegając bezpiecznego dystansu” – pisze Żuk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.