Prezes Polskiego Związku Pływackiego z wizytą na budowie basenu olimpijskiego w Lublinie

3 plac gowny dzie

Andrzej Kowalski, Prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedził budowę kompleksu pływackiego w Lublinie przy Al. Zygmuntowskich. Prezes zaznaczył, że to ambitny projekt i docenił unikatowe rozwiązania architektoniczne i technologiczne obiektu. 

Prezes PZP przyjechał do Lublina 8 lipca na zaproszenie lubelskich działaczy pływania. Jednym z głównych elementów odwiedzin była wizyta na budowie kompleksu przy Al. Zygmuntowskich. 

– Jestem pod ogromnym wrażeniem, to będzie najpiękniejszy taki obiekt w Polsce. Jestem przekonany, że już wkrótce ten obiekt będzie areną zmagań krajowej i europejskiej elity pływackiej – mówił Andrzej Kowalski, Prezes Polskiego Związku Pływackiego.

Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin podczas spotkania z Prezesem Kowalskim podkreślił, że miastu bardzo zależy, aby obiekty, które powstają w Lublinie służyły rozwojowi lubelskiego i polskiego pływania – Mamy ogromne tradycje w tej dyscyplinie sportu, olimpijczyków, mistrzów Europy i medalistów mistrzostw świata. Wierzę, że przy współpracy z PZP, staniemy się kuźnią pływackich talentów.

Zespół krytych pływalni powstaje przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Kompleks będzie składał się z dwóch części: sportowej oraz rekreacyjnej. W pierwszej, centralnej części znajdzie się 50-metrowy basen olimpijski z ruchomym dnem, który dzięki specjalnym konstrukcjom będzie można dzielić na rożne głębokości. Wokół niego staną trybuny dla 2100 widzów. Basen będzie przeznaczony do rozgrywania zawodów pływackich na poziomie międzynarodowym wysokiej rangi na krótkich i długich dystansach, rozgrywek piłki wodnej oraz do treningów.

Druga część będzie połączona z budynkiem dotychczasowego basenu. Znajdą się tu baseny rekreacyjne ze strefami do nauki pływania i hydromasażu, sztuczną rzeką, zjeżdżalnią i pomieszczeniami technicznymi w podbaseniu. Obok zespołu sportowego powstanie miniaquapark.

Całość kosztować będzie około 100 milionów. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 36 mln złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma być gotowy w marcu przyszłego roku.

6 Elewacja Głównafot. UM Lublin

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.