Prawo jazdy miał od niespełna miesiąca. Stracił je, bo wymusił pierwszeństwo

68 141606
Kolizja na skrzyżowaniu ul. Twardej i Żwirowej w Białej Podlaskiej | fot. KMP Biała Podlaska

Niespełna miesiąc cieszył się prawem jazdy 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Młody kierowca, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo i zderzył się z innym autem.

W niedzielę po godz. 17.30 na skrzyżowaniu ul. Twardej i Żwirowej w Białej Podlaskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów marki citroen.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący citroenem 19-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego, zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem citroenem, którym kierowała 59-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez 19-latka.

W wyniku zderzenia do szpitala przewiezione zostały trzy osoby. Kierowcy oraz pasażer jednego z samochodów. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i ogrodzeniu posesji sąsiadującej z miejscem zdarzenia.

Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali nastolatkowi uprawnienia do kierowania. Jak się okazało 19-latek otrzymał je niespełna miesiąc wcześniej. Skierowano również przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Twardej i Żwirowej w Białej Podlaskiej | fot. KMP Biała Podlaska

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.