Prawo jazdy ma zaledwie od półtora roku, a już drugi raz stracił uprawnienia

prawo jazdy policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Młody kierowca uprawnienia do prowadzenia pojazdów ma zaledwie od półtora roku, a właśnie po raz drugi mu je zatrzymano. Jechał zbyt szybko w terenie zabudowanym.

Prawo jazdy zabrane po raz drugi

W środę po godz. 12 policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego kierowcę audi, który w miejscowości Szumianka poruszał się z prędkością 109 km/h.

Kierowca audi złamał tym samym przepisy o 59 km/h. Mieszkaniec powiatu bialskiego został ukarany kilkuset złotowym mandatem karnym, notując jednocześnie 10 punktów karnych.

Policjanci w takiej sytuacji zostali zmuszeni do obligatoryjnego zatrzymania kierowcy prawa jazdy na okres 3 miesięcy, ale jak się okazało to nie pierwszy raz, kiedy 20-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

„W listopadzie minionego roku pożegnał się z uprawnieniami do lutego, by znowu je stracić za to samo wykroczenie drogowe” – mówi sierż. sztab. Elwira Tadyniewicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Dzień później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali też prawo jazdy mieszkance Włodawy, która w obszarze zabudowanym pędziła samochodem marki Peugeot ponad 100 km/h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.