Prądem próbował wypłoszyć dżdżownice spod ziemi. Wędkarza poraził prąd, nie żyje

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Metalowy pręt z podłączonym napięciem 230V chciał wykorzystać w środę do zbierania dżdżownic pewien wędkarz. Prowizoryczna instalacja miała spowodować, że robaki łatwo dadzą wybrać się z ziemi.

W środę po godz. 13 łęczyńscy policjanci zostali skierowani do jednej z posesji w gminie Łęczna, gdzie według zgłoszenia mężczyznę poraził prąd. Funkcjonariusze na miejscu zastali strażaków oraz zespół ratownictwa medycznego, który prowadził akcje reanimacyjną mężczyzny. 58-latek pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej zmarł.

Żona 58-latka po powrocie z pracy zastała męża leżącego na plecach przed budynkiem mieszkalnym, a obok niego na ziemi znajdował się rozłożony prowizoryczny przewód elektryczny, zakończony bez izolacji i owinięty na metalowym pręcie, który mężczyzna trzymał w dłoni.

Kobieta po dotknięciu męża została porażona prądem. W domu wyłączyła z gniazdka przewód elektryczny. Jak się okazało 58-latek pozyskiwał robaki do połowu ryb za pomocą prowizorycznej instalacji elektrycznej – przewód elektryczny zakończony metalowym prętem wbitym w ziemię.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.