Praca wre na Placu Litewskim. Zaglądamy na plac budowy [ZDJĘCIA]

Przebudowa Placu Litewskiego | fot. UM Lublin

Trwa przebudowa pl. Litewskiego. To już czwarty miesiąc pracy, gdzie już możemy dostrzec gdzie będzie stała nowa fontanna. Ratusz zapewnia, że dba o pozostałą zieleń na placu budowy.

Prace nad Placem Litewskim trwają blisko już cztery miesiące. Wyraźnie widoczne są już kształty i rozmiary nowej fontanny na placu. W toku są prace budowlane niecki wodotrysku i przy jego instalacjach. Powstają konstrukcje fontanny, oraz jej zaplecza technicznego.

Cenne znaleziska

Swoje prace w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny kończą już archeolodzy. Gruntownie przebadany został obszar dawnego cmentarza istniejącego przy kościele i szpitalu ojców Bonifratrów, który istniał na dzisiejszym Placu Litewskim od XVII do początku XIX wieku. Zapewne wkrótce zostaną zaprezentowane pierwsze wyniki prac archeologicznych.

Stan zieleni

Urząd miasta, jak i prowadząca prace firma Budimex stale zwracają szczególną uwagę na stan zieleni na Placu Litewskim. Wszystkie drzewa zostały zabezpieczone przed wpływem prac budowlanych. Pieczołowicie chronione są drzewa – pomniki przyrody rosnące na Placu.

Wszystkie drzewa zostały już zabezpieczone przed uszkodzeniami, tak jak na zdjęciu. Te drzewa, które do tej pory nie miały takich zabezpieczeń rosną w tej części Placu, gdzie do tej pory nie zaczęły się żadne prace budowlane. Na początku tego tygodnia zostały na wszelki wypadek zabezpieczone – informuje Ratusz.

 

Prace przy przebudowie placu Litewskiego mają potrwać do końca kwietnia przyszłego roku. Ich wykonawcą jest firma Budimex, która za zlecenie otrzyma 48,8 mln zł. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia placu, powstanie multimedialna fontanna, nowy, powiększony deptak z oświetleniem, ławkami i zielenią.

fot. UM Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.