Praca w służbie celno-skarbowej. 50 etatów czeka na chętnych. Ile można zarobić?

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej | materiały prasowe

Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Lublinie szuka kandydatów na młodszego specjalistę Służby Celno-Skarbowej. Do obsadzenia jest 50 etatów w kilku urzędach na terenie woj. lubelskiego. Dokumenty można składać do 28 września.

Praca w służbie celno-skarbowej

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Tym razem do obsadzenia jest 50 etatów młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej z miejscem pełnienia służby w Białej Podlaskiej (30), oraz w Lublinie (10) i Zamościu (10). Większość nowych funkcjonariuszy swoją służbę będzie pełnić na przejściach granicznych z Ukrainą i Białorusią.

„Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może zwiększyć się nawet dwukrotnie. Związane jest to z odejściami na emeryturę. Dokładną ilość miejsc poznamy w październiku, ale nabór rozpoczynamy już teraz” – mówi Krzysztof Guściora, Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Wymagania dla kandydatów do Służby Celno-Skarbowej

Kandydować mogą tylko obywatele Polski, którzy nigdy nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe i cieszą się nieposzlakowaną opinią. Dodatkowymi wymaganiami są m.in. posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Etapy rekrutacji do Służby Celno-Skarbowej

Rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów. Do 28 września należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można to zrobić elektronicznie poprzez formularz lub dostarczyć je w wersji papierowej do siedziby Izby Administracji Skarbowej w Lublinie przy ul. Szeligowskiego 24. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Cały proces potrwa około 3 miesięcy, a zwycięzcy mogą rozpocząć służbę miesiąc później.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń.

Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury, oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Zarobki w Służbie Celno-Skarbowej

Ile może zarobić początkujący celnik? Jak podaje w ogłoszeniu Izba Administracji Skarbowej, uposażenie zasadnicze to ok. 3000 zł „na rękę”. Do tego trzeba doliczyć dodatek za wysługę lat w wysokości od 2 do 25 proc. wynagrodzenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy, oraz inne dodatki np. kontrolerski, za pracę w godzinach nocnych, żywieniowy, równoważnik za dojazdy.

Celnicy mogą też liczyć na „trzynastkę”, czyli jedną dodatkową pensję w ciągu roku, a po przepracowaniu odpowiedniej liczby lat – na nagrody jubileuszowe. Dodatkowo mają możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby i wzięcia dodatkowego urlopu wypoczynkowego po 15 latach służby.

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej lubelskie.kas.gov.pl.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.