Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Lublinie szuka kandydatów na młodszego specjalistę Służby Celno-Skarbowej. Do obsadzenia jest 50 etatów w kilku urzędach na terenie woj. lubelskiego. Dokumenty można składać do 28 września.
Praca w służbie celno-skarbowej
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.
Tym razem do obsadzenia jest 50 etatów młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej z miejscem pełnienia służby w Białej Podlaskiej (30), oraz w Lublinie (10) i Zamościu (10). Większość nowych funkcjonariuszy swoją służbę będzie pełnić na przejściach granicznych z Ukrainą i Białorusią.
„Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może zwiększyć się nawet dwukrotnie. Związane jest to z odejściami na emeryturę. Dokładną ilość miejsc poznamy w październiku, ale nabór rozpoczynamy już teraz” – mówi Krzysztof Guściora, Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.
Wymagania dla kandydatów do Służby Celno-Skarbowej
Kandydować mogą tylko obywatele Polski, którzy nigdy nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe i cieszą się nieposzlakowaną opinią. Dodatkowymi wymaganiami są m.in. posiadanie prawa jazdy kategorii B.
Etapy rekrutacji do Służby Celno-Skarbowej
Rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów. Do 28 września należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można to zrobić elektronicznie poprzez formularz lub dostarczyć je w wersji papierowej do siedziby Izby Administracji Skarbowej w Lublinie przy ul. Szeligowskiego 24. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Cały proces potrwa około 3 miesięcy, a zwycięzcy mogą rozpocząć służbę miesiąc później.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń.
Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury, oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.
Zarobki w Służbie Celno-Skarbowej
Ile może zarobić początkujący celnik? Jak podaje w ogłoszeniu Izba Administracji Skarbowej, uposażenie zasadnicze to ok. 3000 zł „na rękę”. Do tego trzeba doliczyć dodatek za wysługę lat w wysokości od 2 do 25 proc. wynagrodzenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy, oraz inne dodatki np. kontrolerski, za pracę w godzinach nocnych, żywieniowy, równoważnik za dojazdy.
Celnicy mogą też liczyć na „trzynastkę”, czyli jedną dodatkową pensję w ciągu roku, a po przepracowaniu odpowiedniej liczby lat – na nagrody jubileuszowe. Dodatkowo mają możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby i wzięcia dodatkowego urlopu wypoczynkowego po 15 latach służby.
Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej lubelskie.kas.gov.pl.
Czyli zarobki dupy nie urywają
To jest bagno.
W dodatku narnie płatne.