Praca podczas studiów – to możliwe!

write 593333 1280 e1474285784279

Studiujesz dziennie i chcesz pracować – wydaje się niemożliwe, a jednak wiele osób tak robi. Specjalnie dla Was spotkaliśmy się z Mateuszem Iwaniakiem, pracującym w Firmie Mobile Knights, który opowiedział nam jak wygląda jego praca i czego mogą od niej oczekiwać studenci.

– Cześć, opowiedz nam pokrótce czym się zajmujesz w swojej firmie?

– Cześć, w Mobile Knights zajmuję się zasobami ludzkimi oraz marketingiem. Od października 2015 do czerwca 2016 zajmowałem stanowisko doradcy klienta.

– Od jak dawna tam pracujesz?

– W MK Company pracuję od września 2015 roku.

– Jak udało Ci się studiować i pracować jednocześnie?

– Przede wszystkim szukałem pracy z elastycznym grafikiem. Takiej, która pozwoli mi rozwijać moją największą pasję – aktorstwo. Często zdarzało się, że z dnia na dzień musiałem być na castingu lub zdjęciach próbnych na drugim końcu Polski. Nie każdy pracodawca pozwala pracownikom na takie ustępstwa.

– Jakie widzisz plusy takiego rozwiązania? Nie uważasz, że to trochę zabiera nam najlepszy czas w życiu, w którym możemy beztrosko imprezować?

– Przede wszystkim oferujemy elastyczne godziny pracy. Studenci studiów dziennych, zaocznych czy młode mamy mogą liczyć na indywidualne traktowanie i optymalizację grafiku pod kątem dodatkowych obowiązków. Rozpoczynamy również współpracę z Klubami Seniora. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o „beztroskie imprezowanie” – na to też potrzebne są pieniądze 🙂

– Co byś poradził osobom, które chciałyby podjąć pracę w czasie studiów, ale się boją?

– Zawsze warto spróbować. Nie ryzykujesz – nie wygrywasz. Można umówić się na rozmowę z przedstawicielem danej firmy lub skontaktować z biurem kariery, które funkcjonuje przy większości lubelskich uniwersytetów. Przed wysłaniem aplikacji warto zajrzeć na stronę internetową przedsiębiorstwa. Odradzałbym wysyłania odpowiedzi na oferty, które nie zawierają nazwy firmy i danych kontaktowych.

– Czego mogą oczekiwać studenci, którzy przychodzą do Twojej firmy?

– Każdy pracownik traktowany jest indywidualnie. W przypadku studentów kluczowe będą elastyczne godziny pracy. Dla najlepszych firma funduje nagrody w postaci smartfonów, drukarek czy wyjazdów zagranicznych. Oprócz tego oferujemy szerokie zakres szkoleń z certyfikowaną kadrą trenerską.

– Gdzie można złożyć dokumenty aplikacyjne?

– Szczegółowa oferta pracy oraz formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie  www.kariera.mk-company.pl.

– Dziękuję za rozmowę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.