Pozbądź się nadmiaru ubrań i pomóż 19-letniej Alicji Mazurek z Lublina

48381643 1211925855628743 3992505588662665216 o
Akcja Uwolnij Ciucha w Centrum Spotkania Kultur | materiały prasowe

Akcja Uwolnij Ciucha to cykliczne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy wymieniają się ubraniami, a dochód jest przekazywany na cel charytatywny. Tym razem pieniążki trafią na leczenie 19-letniej Alicji Mazurek z Lublina.

Alicja Mazurek ma 19 lat jest uczennicą II klasy Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. W ubiegłym roku uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Auto, którym podróżowała jako pasażerka uderzyło w filar wiaduktu na al. Tysiąclecia. O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj.

Kolega, który kierował pojazdem nie przeżył. Lekarze także jej nie dawali wielkich szans. Obecnie Ala przebywa w warszawskiej klinice „Budzik” jest w śpiączce, potrzebuje długotrwałego leczenia i rehabilitacji. Droga do osiągnięcia ponownej samodzielności i sprawności fizycznej jest bardzo długa i kosztowna, dlatego organizowane są różne zbiórki i wydarzenia charytatywne.

Jednym z takich wydarzeń jest wiosenna edycja akcji Uwolnij Ciucha, której finał odbędzie się już w najbliższą sobotę, 16 marca w budynku Centrum Spotkania Kultur. Pieniądze za odzież, ale także za kawę i pyszne domowe ciasta, które będą dostępne podczas spotkania, trzeba wrzucić do specjalnej puszki dla Alicji.

„Akcja Uwolnij Ciucha jest działaniem charytatywnym, jej celem jest zebranie środków finansowych na wsparcie Alicji Mazurek – poprzez uwolnienie własnych ubrań za darmo oraz przygarnięcie innych za pieniądze. Każda kobieta pomaga także sobie samej – to okazja do odświeżenia własnej garderoby na wiosnę” – zachęca Katarzyna Krygier, współorganizatorka akcji.

Ubrania będą miały cenę minimalną, jednak ideą akcji jest zebranie jak największej kwoty dla chorej dziewczynki, dlatego organizatorzy liczą na dobre serce i hojność uczestników. Każdy z nich będzie mógł indywidualnie zdecydować jak dużą kwotę przeznaczyć na zakup konkretnej rzeczy.

Link do wydarzenia – www.facebook.com/events/452838478587148/

Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w tej akcji może wspomóc Alicję przelewając pieniążki na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351, z dopiskiem „Leczenie Alicji”). Pieniądze są również zbierane przez stronę Pomagam.pl.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.