Pożar w Lublinie. Rodzina Brzozowskich chce odbudować dom. Zbierają materiały budowlane

Tragiczny finał pożaru pustostanu przy ul. Dzierżawnej w Lublinie. Ogień szybko rozprzestrzenił się na stojący obok dom, w którym mieszka 5-osobowa rodzina. Teraz połowa mieszkania nie nadaje się do użytku. Rodzina zbiera materiały budowlane by odbudować dom.

Pożar wybuchł w nocy. Brzozowscy twierdzą, że wszystko trwało kilka chwil. Ogień wybuchł na terenie pustostanu. Wszystko wskazuje na to, że doszło do zaprószenia ognia bądź świadomego podpalenia. Ogień najpierw przedostał się na dach, gdzie siał spustoszenie ku parterowi mieszkania.

W wyniku akcji straży pożarnej dom mieszkalny jest zalany. Rodzina teraz ma do dyspozycji jeden pokój i kuchnię. Przedmioty, które udało uratować przed ogniem są przechowywane w garażu. Sprawa poruszyła radę dzielnicy, która od lat domagała się rozbiórki pustostanu zwłaszcza, że ten płonął już w 2014 roku.

W mieszkaniu mieszkały dwie rodziny. Nie chcą czekać, aż ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, bo nie będą mieli dachu nad głową. Rada dzielnicy zaproponowała im lokal zastępczy na kilka dni, lecz odmówili. Boją się, że wszystkie ocalałe rzeczy rozkradną złodzieje.

Rodzina zaczęła odbudowę domu od ponownego kopania fundamentów i zalewania ich. Chęci do roboty są, lecz brak funduszy i materiałów. – Na razie zorganizowaliśmy zbiórkę na jednej z grup „Mama Mamie pomoże” i mamy 2 wiaderka farby 10 litrowe – mówi Beata Klaczyńska, rodzina poszkodowanych.

Apel do wszystkich mieszkańców i czytelników. Potrzebna jest pomoc w postaci materiałów budowlanych takich jak: cegły, pustaki, cement, tynki, styropian, gładzie, płytki, deski, bale, okna plastikowe oraz farby. Wszystkie materiały, jeśli ktoś posiada należy dostarczyć pod adres ul. Dzierżawna 4F.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Fajnie, że są tacy Ludzie, kontaktujcie się ze Spotted Lublin. Dobra przybywa 🙂

  2. Grupa o nazwiema do przekazania :10 litrów farby,75kg tynku zewnętrznego oraz spora pomoc w materiałach budowlanych zaoferowana przez grupowiczów.Adminki.

    1. Mama mamie pomóc może przyjmie-odda -wymieni jak tylko może :)Lublin-Nazwa Grupy