Pożar targu przy ul. Ruskiej w Lublinie. Biegli ustalili przyczynę pożaru

pożar targu ruska lublin
Sprzątanie pozostałości po targowisku przy ul. Ruskiej | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Przyczyną pożaru targowiska przy ul. Ruskiej było podpalenie – tak uznał biegły z zakresu pożarnictwa. Opinia w tej sprawie trafiła do lubelskiej prokuratury.

Przypomnijmy, że do pożaru targu przy ul. Ruskiej w Lublinie doszło w nocy 9 kwietnia. Z ogniem walczyło 60 strażaków. Spłonęło całe targowisko o powierzchni około 2,5 tys. metrów kwadratowych. Na miejscu szybko pojawili się właściciele stoisk, którzy próbowali ratować swój towar. Próbę wejścia na teren płonącego targowiska powstrzymywali policjanci.

– Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że przyczyną pożaru targowiska przy ul. Ruskiej było podpalenie za pomocą substancji łatwozapalnej. Prokurator zapoznaje się z opinią i na jej podstawie będzie podejmował dalsze działania – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

– Ślady na miejscu zdarzenia wskazują, że było kilka niezależnych źródeł ognia na drewnianych podestach. Zostały one całkowicie wypalone, co według biegłego wskazuje, że ktoś celowo podłożył ogień – dodaje Kępka.

W tej sprawie trwa prokuratorskie śledztwo. Śledczy w dalszym ciągu przesłuchują kolejnych świadków oraz badają nagrania z pobliskich kamer monitoringu. Straty powstałe na skutek pożaru oszacowano na kwotę 1 648 500 zł.

Czytaj także: Pożar targu przy Ruskiej. Oto co zostało z targowiska [WIDEO Z DRONA]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.