Pożar mieszkania w Łęcznej. 10 osób trafiło do szpitala

Pożar w bloku przy ul. Bogdanowicza w Łęcznej | fot. KPP Łęczna

Zapalona świeczka była przyczyną niedzielnego pożaru mieszkania w bloku przy Bogdanowicza w Łęcznej. 10 osób trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 19 w bloku mieszkalnym przy ul. Bogdanowicza w Łęcznej. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania zlokalizowanego na pierwszym piętrze. W akcji ratunkowej brały udział zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja.

Przyczyną pożaru było pozostawienie zapalonej świeczki, od której zajęła się firanka i zasłony. Jak oświadczyła właścicielka mieszkania wyszła ona na chwilę do kuchni celem przygotowania posiłku. Gdy poczuła woń dymu i zobaczyła płonący słupek głośnika, na którym wcześniej pozostawiła zapaloną świeczkę, kobieta przystąpiła do próby gaszenia ognia, ale bezskutecznie.

W sumie poszkodowanych zostało dziesięć osób (4 osoby dorosłe i 6 dzieci), które trafiły do szpitala z objawami podtrucia dymem i na obserwację. Ewakuowanym osobom został zorganizowany nocleg zastępczy w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.