Powstaną nowe ciągi komunikacyjne na cmentarzu na Majdanku

Cmentarz komunalny na Majdanku
Cmentarz komunalny na Majdanku | fot. Dominik Wąsik

Miasto kontynuuje rozbudowę infrastruktury dla cmentarza na Majdanku. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę części ciągów komunikacyjnych między kwaterami w trzech sektorach.

Nowe ciągi komunikacyjne na Majdanku

Rozbudowę infrastruktury technicznej w części drogowej na cmentarzu komunalnym przy ul. Droga Męczenników Majdanka podzielono na dwa etapy. Prace z I etapu zrealizowano w latach 2020-2021, a te planowane obecnie obejmą budowę ciągów komunikacyjnych z asfaltu między kwaterami w sektorach S7, S8 i części S9 na łącznej powierzchni 1460 m2. W większości inwestycja zakłada budowę alejek na podbudowie pod obciążenie do 3,5 t, z wyjątkiem sektora S9, gdzie dopuszczalna masa będzie wyższa.

Równolegle miasto przygotowuje się do budowy kolumbarium w sektorze S10.

„Aktualnie dla budowy kolumbarium została zawarta umowa z wykonawcą na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z kosztorysami, na podstawie których zostanie zlecone wykonanie projektu i realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Realizacja kolumbarium zostanie podzielona na kilka etapów. W tym roku, w ramach realizacji pierwszej części zadania, powinno powstać około 200 nisz urnowych” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka powstał w 1976 r. i jest największą nekropolią nie tylko w Lublinie, ale w całej wschodniej Polsce. Aktualnie na cmentarzu komunalnym, łącznie z cmentarzem przy ul. Białej, jest pochowanych około 69 tys. osób.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.