Powiat lubelski po ulewie. Na blisko 100 tys. złotych wyceniono wstępne straty

Wysoki poziom wody w Bystrzycy podczas wtorkowej ulewy
Wysoki poziom wody w Bystrzycy podczas wtorkowej ulewy | KM PSP Lublin

Na blisko 100 tysięcy złotych wyceniono wstępne straty po ulewnych deszczach i podtopieniach w powiecie lubelskim. Strażacy odnotowali prawie 160 interwencji.

Straty po ulewie w powiecie lubelskim

W 131 przypadkach strażacy wyjeżdżali do wypompowywania wody z zalanych budynków, dróg i posesji. Interwencje dotyczyły również usuwania powalonych drzew i konarów. Takich interwencji strażacy z powiatu lubelskiego mieli 27. Starty oszacowane w wyniku zdarzeń oszacowano wstępnie na 96 tys. zł.

Działania ratownicze były prowadzone przez 14 zastępów PSP oraz 48 jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu lubelskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Ulewa w Lublinie. Bystrzyca ponownie zalała ścieżkę rowerową i chodnik przy ul. Mełgiewskiej

Nieciekawie także w powiecie janowskim

Intensywne opady deszczu dały o sobie znać także mieszkańcom powiatu janowskiego. Strażacy we wtorek odnotowali 83 interwencji w tym regionie. Działania strażaków w większości dotyczyły wypompowywania wody z zalanych budynków gospodarczych i mieszkalnych, usuwania powalonych drzew i konarów oraz udrażnianiu przepustów.

W szczytowym momencie w akcje ratownicze zaangażowanych było blisko 30 zastępów PSP i OSP.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.