Potwierdziły się nasze doniesienia o przedłużeniu obowiązujących odchudzonych rozkładów komunikacji miejskiej do końca stycznia. Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że decyzja została podjęta ze względu na zmniejszony popyt. Czyżby?
ZTM tłumaczy się z mniejszej liczby kursów
Pod koniec grudnia 2022 r. informowaliśmy, że Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie planuje przedłużyć obowiązujące specjalne rozkłady do końca stycznia. Dziś potwierdziły się nasze doniesienia. ZTM oficjalnie ogłosił, że od 9 do 27 stycznia autobusy i trolejbusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem, który obowiązuje od przerwy świąteczno-noworocznej. Jest to mocno odchudzona wersja rozkładu obowiązującego w roku szkolnym.
POWIĄZANE:
„Decyzja oparta jest o kalendarz styczniowy obejmujący długi weekend ze świętem Trzech Króli, okres po święcie obejmujący urlopy przed feryjne, a następnie ferie zimowe i wzmożony okres urlopowy oraz początek sesji na lubelskich uczelniach. W dzień powszedni obowiązywał będzie rozkład specjalny uwzględniający zmniejszony popyt, ale zapewniający dojazd do zakładów pracy i dostosowany do przewidywanych na najbliższy czas potrzeb na komunikację miejską” – wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.
Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że będzie monitorować sytuację i dostosować podaż do bieżącego popytu, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
MPK wynajęło dodatkowych kierowców
Warto przypomnieć, iż od 1 stycznia 2023 r. z ulic Lublina zniknęły autobusy należące do Irex-1 i Lubelskich Linii Autobusowych – łącznie 11 krótkich i 18 przegubowych. Do czasu wyłonienia nowych przewoźników, ZTM polega na potencjale spółki MPK Lublin. A ten potencjał to głównie autobusy krótkie, które możemy spotkać m.in. na wybranych kursach linii 2, 14, 15, 17, 18, 20, 26, 31, 39, 55 i 57.
Od kierowców dowiedzieliśmy się, że MPK na razie daje radę obsadzić odchudzone rozkłady, dzięki wynajęciu kierowców od Irex-1 i LLA. Miejski przewoźnik boryka się z poważnymi brakami kierowców, o czym już wspominaliśmy ostatnio. Dlatego można wywnioskować, iż okrojone rozkłady przez cały styczeń wcale nie wynikają ze zmniejszonego popytu, a faktu, że MPK nie byłoby w stanie obsłużyć całego rozkładu.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię