Potrzebna pomoc dla dwuletniego Mateuszka z Niedrzwicy Dużej. Zbiórka pieniędzy na operacje

Mateusz ma zaledwie dwa latka i walczy z jedną z najcięższych wad serduszka HLHS – zespół niedorozwoju lewej komory serduszka. Potrzeba 33 tys. euro na trzeci etap operacji.

 

Mateusz Mianowany urodził się z jedną z najcięższych i złożonych wad serca – HLHS. Wada ta stanowi ogromne zagrożenie dla życia małego Mateuszka, gdyż lewa komora serca – odpowiedzialna za pompowanie krwi do organizmu (motor serca), jest całkowicie do tego niezdolna.

 

Ze względu na wadę serduszka lekarze podali Mateuszkowi lek – prostin, w stałym wlewie, który podtrzymywał przy życiu do dnia operacji. W 18-tej dobie życia Mateuszek przeszedł bardzo skomplikowaną operację swojego małego serduszka.

 

W 6 miesiącu życia chłopiec przeszedł cewnikowanie serduszka z poszerzeniem łuku aorty. Po tygodniowym pobycie na oddziale kardiologii w ICZMP w Łodzi dostał kwalifikację na drugi etap operacji, która odbyła się 11 lutego. Niestety, w wyniku operacji powstały male komplikacje – zbyt duże ciśnienie tętnicze.

 

Przed nim najważniejsza – trzecia – operacja. Ma się odbyć pod koniec tego roku w niemieckiej klinice w Munster. Koszt takiej operacji jest ogromy (33 tys. euro) i przewyższa możliwości finansowe rodziny.

 

– Prosimy pomóżcie nam zebrać tak ogromną kwotę, która znacznie przekracza nasz możliwości finansowe. Za każdą najmniejszą wpłatę będziemy bardzo wdzięczni. Pomóżcie Mateuszkowi cieszyć się dzieciństwem. A nam cieszyć się każdą spędzoną chwilę z naszym synkiem – piszą rodzice Mateuszka.

 

Mateuszowi można pomóc dokonując wpłaty na rachunek:
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Mateusz Mianowany”

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.