Poszukiwany za pedofilię zatrzymany w Szkocji

poszukiwany za pedofilię
fot. KWP Lublin

Dzięki współpracy polskiej i szkockiej policji zatrzymano 73-letniego mieszkańca Świdnika, poszukiwanego od 2022 roku za przestępstwa pedofilskie. Mężczyzna został już ekstradowany do Polski.

Ekstradycja poszukiwanego pedofila

73-letni mieszkaniec Świdnika był poszukiwany za dokonanie czynności seksualnej wobec dziewczynki poniżej 15. roku życia. Do przestępstwa doszło w 2016 roku. Poszukiwania rozpoczęły się od nakazu doprowadzenia wydanego przez prokuraturę w grudniu 2021 roku, a następnie listu gończego wydanego przez sąd w lutym 2022 roku. Mężczyzna ukrywał się na terenie Szkocji.

Zatrzymanie i ekstradycja

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili miejsce pobytu poszukiwanego dzięki współpracy z policją szkocką i Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji. Dzięki skutecznej wymianie informacji i ścisłej współpracy między służbami doszło do zatrzymania mężczyzny. Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyła się jego ekstradycja do Polski, gdzie trafił do zakładu karnego, aby odbyć zasądzoną karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Współpraca międzynarodowa

Zatrzymanie 73-latka jest kolejnym sukcesem lubelskich „łowców głów” w walce z przestępcami seksualnymi. Podkomisarz Kamil Karbowniczek przypomina, że wszelkie informacje na temat poszukiwanych przestępców można przekazywać policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod numerem tel. 798 003 676.

Jakie są Wasze opinie na temat współpracy międzynarodowej w ściganiu przestępców? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.