Postępuje budowa pierwszego osiedla PRS w Lublinie. Znajdzie się tu blisko 400 mieszkań na wynajem

Budowa osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie
Budowa osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od przeszło pół roku trwają już roboty budowlane na dawnym terenie lubelskiej cukrowni, gdzie powstaje pierwsze w Lublinie osiedle z blisko 400 mieszkaniami do wynajęcia w ramach programu mieszkań na preferencyjnych warunkach (PRS).

Dawna cukrownia zmieni się w osiedle na blisko 400 mieszkań na wynajem

Budowa pierwszego w Lublinie osiedla PRS (Private Rented Sector, czyli najem instytucjonalny) spółki PFR Nieruchomości rozpoczęła się w sierpniu 2023 r. Mieszkania na wynajem powstają na działce u zbiegu ulic Krochmalnej i Cukrowniczej, w miejscu dawnego placu buraczanego lubelskiej cukrowni.

Inwestycja obejmuje budowę trzech budynków, w których znajdzie się 388 mieszkań. Przewidziano tu 75 kawalerek, 124 mieszkania dwupokojowe, 172 mieszkania trzypokojowe oraz 17 mieszkań czteropokojowych. W garażu podziemnym przewidziano ponad 400 miejsc postojowych.

Inwestycja dostarczy łącznie ponad 21 000 mkw. przestrzeni użytkowej. Oprócz w pełni wyposażonych mieszkań z nowoczesnymi kuchniami i łazienkami, znajdzie się w nim także 26 lokali usługowych, takich jak m.in. sklepy z podstawowymi produktami, które podniosą komfort codziennego funkcjonowania najemców.

Zobacz wizualizacje: Ciężki sprzęt wjechał na teren dawnej lubelskiej cukrowni. Do końca 2025 r. będzie tu blisko 400 mieszkań na wynajem [WIZUALIZACJE]

Postęp na budowie

Na terenie inwestycji pracują cztery dźwigi budowlane. Jak poinformowała nas inwestor, inwestycja jest na etapie początkowym – trwają prace ziemne. Codziennie przyjeżdża tu po kilka gruszek z betonem, a z ziemi wystają pierwsze kondygnacje. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się już pod koniec 2025 roku.

Za projekt architektoniczno-urbanistyczny osiedla odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy.

ZDJĘCIA

Budowa osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie
Budowa osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dobrze ze to nie miejski teren, bo pewnie kowalczyk by tam budowal z pomoca lysego z ratusza…