Ciężki sprzęt wjechał na teren dawnej lubelskiej cukrowni. Do końca 2025 r. będzie tu blisko 400 mieszkań na wynajem

Budowa osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie
Budowa osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie | fot. PFR Nieruchomości

Na działce o powierzchni około 1,5 ha przy zbiegu ulic Krochmalnej i Cukrowniczej w Lublinie spółka PFR Nieruchomości rozpoczęła budowę blisko 400 mieszkań na wynajem instytucjonalny. Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na koniec 2025 roku.

Lubelskie osiedle PRS na poprzemysłowym terenie

„Okolice ulicy Krochmalnej mają ogromny potencjał, który nie został do tej pory wykorzystany, dlatego cieszy nas, że możemy zainwestować tej okolicy i być jednymi z pierwszych, którzy przyczynią się do jej rozwoju. Naszym celem jest dostarczenie wysokiej jakości budownictwa, które spełni potrzeby mieszkaniowe lokalnej społeczności, zapewniając wygodę oraz dostęp do różnorodnych przestrzeni i usług” – mówi Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.

Pierwsza w Lublinie inwestycja spółki PFR Nieruchomości będzie także pierwszym osiedlem PRS (Private Rented Sector, najem instytucjonalny) z mieszkaniami na wynajem w tym mieście.

Trzy bloki przy ul. Krochmalnej oprócz 388 mieszkań pomieszczą ponad 20 lokali usługowych w parterach budynków. W strukturze mieszkań przeważają te 3- i 2-pokojowe, ale nie zabraknie również kawalerek oraz lokali 4-pokojowych. Łącznie będzie to ponad 21 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Przewidziano ponad 400 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Za projekt architektoniczno-urbanistyczny osiedla odpowiada pracownia Stelmach i Partnerzy.

Wizualizacja osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie
Wizualizacja osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie | fot. PFR Nieruchomości

„To będzie prawie 400 mieszkań, wpisanych w prostą uporządkowaną architekturę z usługami w parterach. Mieszkańcy będą mieli dostęp do bogato wyposażanej przestrzeni rekreacyjnej z harmonijnie wpisaną zielenią. Kompleks będzie tworzył spójną całość. Od strony kompozycyjnej kwartały będą wypełnione zielenią” – mówi Rafał Szmigielski, architekt w biurze architektonicznym Selmach i Partnerzy.

Na budowę wjechał ciężki sprzęt

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczęły się prace nad budynkami A i B, podczas gdy grunty pod budynek C są na etapie porządkowania i wyburzeń istniejących budynków. Termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na koniec 2025 roku.

Wizualizacja osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie
Wizualizacja osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie | fot. PFR Nieruchomości

Przypomnijmy, że realizację osiedla przy ul. Krochmalnej początkowo planowano w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. W maju 2023 r. jednak zapadła decyzja o zakończeniu programu. Spółka PFR Nieruchomości podjęła decyzję o budowie osiedla w ramach PRS.

Więcej: Budowa osiedla z tanimi mieszkaniami przy ul. Krochmalnej miała ruszyć pół roku temu. Na placu nic się nie dzieje

Wizualizacja osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie
Wizualizacja osiedla PRS przy ul. Krochmalnej w Lublinie | fot. PFR Nieruchomości

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dawno nie widziałam gorszego blokowiska, szkoda że tak duże osiedle nie mogło zostać zaprojektowane w bardziej ciekawy i oryginalny sposób

  2. Miejsc na zieleń praktycznie nie przewidziano. Dobrych parę lat temu powstały bloki w okolicach Strzembosza i tam do dzisiaj kicha z zielenią. Blokowisko z widokiem na czyiś balkon naprzeciwko. Jednak wolę te starsze osiedla typu Kalinowszczyzna.

  3. 😁ale jaja. Czy na tym świecie już wszyscy cisną ludowi ciemnotę?

  4. Ależ badziewie. W dzielnicybktóra miałaby potencjał jako nowe centrum miasta I wizytówka dla przyjezdnych na dworce będą stawiać mrówkowiec rodem z za przeproszeniem Weglina Południowego…