Budowa osiedla z tanimi mieszkaniami przy ul. Krochmalnej miała ruszyć pół roku temu. Na placu nic się nie dzieje

Osiedle z programu Mieszkanie Plus przy ul. Krochmalnej
Osiedle z programu Mieszkanie Plus przy ul. Krochmalnej | PFR Nieruchomości

Na działce u zbiegu ulic Krochmalnej i Cukrowniczej ma powstać osiedle z niemal 400 mieszkaniami na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus. Ciężki sprzęt miał wjechać na budowę w drugim kwartale 2022 r. Jak na razie na terenie planowanej inwestycji nic się nie dzieje.

Osiedle z tanimi mieszkaniami przy Krochmalnej

Za budowę osiedla z 390 tanimi mieszkaniami na wynajem w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Pierwsze informacje o planowanej budowie ogłoszono w grudniu 2020 r., kiedy to spółka PFR Nieruchomości zakupiła około 1,5 ha teren po byłej cukierni. Chodzi o działkę u zbiegu ulic Krochmalnej i Cukrowniczej, w niedalekim sąsiedztwie stadionu Arena Lublin.

W czerwcu 2021 r. spółka wyłoniła biuro projektowe nowego osiedla. – pracownię architektoniczną Stelmach i Partnerzy z Lublina. Na pierwsze wizualizacje inwestycji mieszkaniowej nie musieliśmy długo czekać. W listopadzie 2021 r. udostępniono pierwsze projekty.

„Najważniejszym impulsem dla myślenia o architekturze budynków przy ul. Krochmalnej było i nadal jest miejsce. Teren lokalizacji otacza przestrzenny i estetyczny chaos, natomiast w planach ma powstać po sąsiedzku zespół reprezentacyjnych budynków publicznych. Należy więc oczekiwać, że będzie to architektura mądra i piękna; o wyjątkowej wartości dla lokalnej społeczności i otaczającej przestrzeni” – zaznacza Bolesław Stelmach, właściciel pracowni Stelmach i Partnerzy.

Zgodnie z założeniami przy ul. Krochmalnej powstaną trzy budynki o prostej bryle, płaskim dachu i jasnej elewacji, które pomieszczą około 400 mieszkań. Będą to bloki pięcio- i siedmiokondygnacyjne z garażami podziemnymi na ponad 400 stanowisk. W  strukturze mieszkań przewidziano kawalerki, mieszkania dwu- i trzypokojowe.

Szukając mieszkania na sprzedaż w Lublinie – sprawdź najwięcej aktualnych ogłoszeń nieruchomości bez pośredników z rynku wtórnego i pierwotnego na Adresowo.pl. Znajdź idealne lokum dla siebie!

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Osiedle Mieszkanie Plus Krochmalna Lublin PFR Nieruchomości
Wizualizacja osiedla Mieszkanie Plus przy ul. Krochmalnej

Mieszkanie Plus w Lublinie opóźnia się

W listopadzie 2021 r. spółka PFR Nieruchomości przekazała, że realizacja inwestycji ma ruszyć latem 2022 roku. Jest styczeń 2023 r., a na terenie planowanej inwestycji nic się nie dzieje.

„Aktualnie jesteśmy w trakcie wyłaniania generalnego wykonawcy inwestycji. Termin rozpoczęcia prac budowlanych będzie uzależniony od przebiegu negocjacji z podmiotami, które uczestniczą w postępowaniu zakupowym” – mówi Ewa Syta, dyrektor biura prasowego PFR Nieruchomości.

Dowiedzieliśmy się, że opóźnienie w realizacji inwestycji wynika z faktu wydłużenia się procesu projektowania.

„Przewidywany czas realizacji inwestycji o tej skali to 26 miesięcy od momentu uruchomienia budowy. Należy pamiętać, że na zmiany zakładanego harmonogramu mogą mieć wpływ np. wydłużony czas oczekiwania na decyzje administracyjne, warunki atmosferyczne podczas trwania prac budowlanych oraz ogólna sytuacja gospodarcza” – zaznacza Ewa Syta.

Rządowy program Mieszkanie Plus jest szansą dla osób, których nie stać na kredyt i zakup własnego lokalu.

Osiedle Mieszkanie Plus Krochmalna Lublin PFR Nieruchomości
Wizualizacja osiedla Mieszkanie Plus przy ul. Krochmalnej

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.