Pościg ulicami Lublina i staranowany radiowóz. Policjanci oddali strzał z broni

radiowóz policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Lublina zatrzymali 45-latka, który w sobotę uciekając przed policją, staranował radiowóz. Mundurowi oddali strzał ostrzegawczy z broni palnej.

Staranował policyjny radiowóz – został zatrzymany po pościgu

W sobotę przed godz. 14 na numer alarmowy zadzwonił kierowca, który jechał za volkswagenem golfem. Mężczyzna przekazał policji, że kierowca vw jest najprawdopodobniej pijany. Na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z al. Solidarności kierujący golfem doprowadził do kolizji z toyotą.

„Kierowca nie zatrzymał i skierował się w kierunku centrum miasta, a następnie w kierunku Elizówki. Tam doszło do próby zatrzymania kierującego przez najbliższy patrol” – mówi kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Kiedy policjanci wychodzili z radiowozu i chcieli podejść do kierującego golfem, który zatrzymał się, ten nagle ruszył i przodem pojazdu z impetem wjechał w bok radiowozu.

„Jeden z funkcjonariuszy doznał obrażeń od otwartych drzwi radiowozu, drugi z policjantów wypadł z auta. Obaj pomimo obrażeń wsiedli do radiowozu i kontynuowali pościg” – przekazał kom. Fijołek.

W miejscowości Rudnik sprawca porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo w pobliskie pola. W pewnej chwili mężczyzna skierował się w kierunku funkcjonariuszy.

„Był agresywny i nie wykonywał poleceń, wtedy jeden z policjantów wykorzystał broń palną i oddał jeden strzał ostrzegawczy. Dopiero to ostudziło zapędy agresywnego 45-latka i położył się na ziemi” – dodaje.

Sprawca okazał się 45-latek, z powiatu lubelskiego, który okazał się poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności 1,5 roku za przestępstwo bójki i pobicia. W chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że ma czynne zakazy prowadzenia pojazdów.

Jak się okazało tego dnia spowodował łącznie 3 kolizje drogowe. Teraz poza zarzutami za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu będzie odpowiadał za czynna napaść na policjantów za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.