Posadzili konopie indyjskie na rolnym nieużytku. Wpadli podczas podlewania

9443345 uprawa konopii indyjskich 900 553
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat, którzy na rolnym nieużytku postanowili rozkręcić plantację konopi indyjskich. Wpadli podczas podlewania roślinek.

Do zdarzenia doszło na terenie nieużytków rolnych na terenie gminy Potok Górny. Na miejsce udali się policjanci z wydziału kryminalnego biłgorajskiej komendy, którzy bazując na własnych informacjach wiedzieli, że w tym miejscu znajdować się ma plantacja roślinek marihuany.

Funkcjonariusze zostali na miejscu dwóch mężczyzn podlewających sadzonki, którzy na widok policjantów zaczęli uciekać. W wyniku bezpośredniego pościgu policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn. Jak się okazało byli mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w wieku 21 i 22 lat. Starszy z mężczyzn sam oddał się w ręce mundurowych.

W miejscu uprawy policjanci ujawnili łącznie 150 sztuk sadzonek konopi indyjskich we wczesnej fazie wzrostu. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W piątkowe popołudnie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Młodzi mężczyźni staną przed sądem, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.