Nieznany sprawca wpadł na pomysł ukrycia miejskiego roweru w przenośnej toalecie stojącej w wąwozie Czuby Południe.
Operator Lubelskiego Roweru Miejskiego przypomina, że opłaty za wypożyczenie są naliczane do momentu zwrócenia roweru. Po przekroczeniu 12 godzin może nas to kosztować 200 złotych. W przypadku utraty lub całkowitemu zniszczeniu jednośladu użytkownik jest obciążany kwotą od 2 do 2,5 tys. zł.
Czytaj także: Ktoś wybił szybę w zaparkowanym aucie. Wykorzystał do tego rower miejski
Co zrobić ze znalezionym rowerem miejskim?
Firma Nextbike Polska, która jest operatorem systemów rowerów miejskich m.in. wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego, wprowadziła w ostatnim czasie stronę, która służy do zgłaszania lokalizacji porzuconych rowerów miejskich. Nie trzeba być użytkownikiem wypożyczalni, żeby taki rower zgłosić.
To osoba zgłaszająca decyduje czy chce pozostać anonimowa, czy też pozostawi kontakt do siebie. Osobom, które wybiorą drugi wariant i zostawią swój numer telefonu, po odebraniu roweru, konto zostanie doładowane kwotą 5 zł.
„Widzimy, że wprowadzane przez nas sukcesywnie działania przeciwdziałające wandalizmom przynoszą bardzo dobre rezultaty. Przekłada się to na stopniową eliminację nadużyć w korzystaniu z rowerów” – powiedział Łukasz Dubieniecki dyrektor ds. Operacji i Utrzymania w Nextbike Polska.
Wystarczy wejść na stronę www.zglosrower.pl i wypełnić formularz z potrzebnymi informacjami do przyjęcia zgłoszenia.
Jeśli masz zdjęcie porzuconego roweru miejskiego, prześlij nam na redakcyjnego maila: [email protected]
Dodaj swój komentarz