Porzuconych rowerów ciąg dalszy. Ktoś ukrył jeden z nich w przenośnej toalecie

rower miejski w przenośnej toalecie
Ktoś ukrył rower miejski w przenośnej toalecie | fot. Kamil Mazurek

Nieznany sprawca wpadł na pomysł ukrycia miejskiego roweru w przenośnej toalecie stojącej w wąwozie Czuby Południe.

Operator Lubelskiego Roweru Miejskiego przypomina, że opłaty za wypożyczenie są naliczane do momentu zwrócenia roweru. Po przekroczeniu 12 godzin może nas to kosztować 200 złotych. W przypadku utraty lub całkowitemu zniszczeniu jednośladu użytkownik jest obciążany kwotą od 2 do 2,5 tys. zł.


Czytaj także: Ktoś wybił szybę w zaparkowanym aucie. Wykorzystał do tego rower miejski


Co zrobić ze znalezionym rowerem miejskim?

Firma Nextbike Polska, która jest operatorem systemów rowerów miejskich m.in. wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego, wprowadziła w ostatnim czasie stronę, która służy do zgłaszania lokalizacji porzuconych rowerów miejskich. Nie trzeba być użytkownikiem wypożyczalni, żeby taki rower zgłosić.

To osoba zgłaszająca decyduje czy chce pozostać anonimowa, czy też pozostawi kontakt do siebie. Osobom, które wybiorą drugi wariant i zostawią swój numer telefonu, po odebraniu roweru, konto zostanie doładowane kwotą 5 zł.

Widzimy, że wprowadzane przez nas sukcesywnie działania przeciwdziałające wandalizmom przynoszą bardzo dobre rezultaty. Przekłada się to na stopniową eliminację nadużyć w korzystaniu z rowerów” – powiedział Łukasz Dubieniecki dyrektor ds. Operacji i Utrzymania w Nextbike Polska.

Wystarczy wejść na stronę www.zglosrower.pl i wypełnić formularz z potrzebnymi informacjami do przyjęcia zgłoszenia.

Jeśli masz zdjęcie porzuconego roweru miejskiego, prześlij nam na redakcyjnego maila: [email protected]

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.