Port Lotniczy Lublin traci połączenie z Belgią. TUIfly likwiduje loty do Antwerpii

Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

Na 6 stycznia 2020r. zaplanowano ostatni lot linii lotniczej TUIfly z Lublina do Antwerpii. Przewoźnik wystartował z tym połączeniem wiosną 2019 r., ale właśnie ogłosił, że wprowadza zmiany w swojej siatce połączeń i ten kierunek z Lublina zostanie zlikwidowany.

O likwidacji lotniczego połączenia realizowanego przez belgijski oddział linii lotniczych TUIfly poinformował jako pierwszy portal lubelskielotnisko.pl. Dziś przewoźnik potwierdził informację o likwidacji połączenia z Portu Lotniczego Lublin do Antwerpii.

Połączenie z Lublina do Antwerpii obsługiwane przez TUIfly funkcjonuje od 5 kwietnia 2019 roku. Rejsy są realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. W sezonie letnim to połączenie osiągnęło wysoką 74% frekwencję.

Przyczyną likwidacji lotów do Antwerpii przewoźnik tłumaczy upadkiem touroperatora Thomasa Cooka w Europie, co spowodowało zmiany w wielu połączeniach lotniczych, również na rynkach lokalnych, w tym na rodzimym belgijskim rynku TUIfly.

Bankructwo biura podróży Thomasa Cooka, najdłużej działającego touroperatora, światowego giganta w turystyce, spowodował w sektorze lotniczym walkę o sloty – czasy operacji na lotniskach – po upadającym przewoźniku Thomas Cook Airlines. Czytaj więcej: Biuro podróży Neckermann Polska ogłasza upadłość

Nie pierwszy raz nasze lotnisko doświadcza zmian, jakie zachodzą na europejskim niebie, będących konsekwencjami wydarzeń, na które nie mamy wpływu. W ich efekcie mimo straty trasy rozkładowej, zyskamy dwa połączenia czarterowe, które w sumie dadzą nawet nieco większą liczbę miejsc w sezonie letnim. Te zmiany, jak również zwiększenie oferowania na pozostałych trasach, zaplanowane przez innych przewoźników, sprawią, że w 2020 r. powinniśmy powrócić do tendencji wzrostowej w statystykach ruchu pasażerskiego” – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Ostatni rejs na tej trasie odbędzie się 6 stycznia 2020.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.