Ponad ćwierć miliona złotych za plandekę na tor żużlowy przy Al. Zygmuntowskich

Tor żużlowy Z5 przykryty plandeką chroniącą przed deszczem
Tor żużlowy Z5 przykryty plandeką chroniącą przed deszczem | fot. Speedway Motor Lublin

Od nadchodzącego sezonu wszystkie kluby żużlowe PGE Ekstraligi muszą posiadać plandeki pokrywające tor przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W ogłoszonym przez MOSiR przetargu wpłynęła tylko jedna oferta.

Plandeka ochroni tor przed deszczem

Przypomnijmy, że Polski Związek Motorowy wprowadził obowiązek posiadania plandek i odwodnienia torów od sezonu 2020. Przed sezonem 2020 w wyniku pandemii PZM wprowadził w regulaminie licencyjnym możliwość udzielenia odstępstwa na wypełnienie obowiązków najpóźniej do początku sezonu 2022.

I tak od tego roku wymogiem startu drużyny w PGE Ekstralidze jest posiadanie systemu przykrycia toru żużlowego przed opadami deszczu. Kompleksowy system przykrycia toru musi posiadać certyfikat PZM. Wymóg ten nie dotyczy stadionów z zadaszonym torem.

MOSiR 'Bystrzyca’, który jest zarządcą stadionu żużlowego przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie, pod koniec grudnia 2021 r. ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który wykona i zamontuje system ochrony toru żużlowego przed deszczem. Na składanie ofert firmy miały czas do 11 stycznia.

Oferta przekracza budżet

We wtorek nastąpiło otwarcie ofert. Przetargiem zainteresowała się tylko jedna firma – RTURF z Pajęczna (woj. łódzkie). Oferta została wyceniona na kwotę ponad 283 tys. zł, co przekracza budżet MOSiRu. Miejska spółka zamierzała przeznaczyć na to zadanie 270 tys. zł.

Czy MOSiR dołoży brakujące 13 tys. złotych? Obecnie trwa sprawdzanie oferty pod względem formalnym. Start sezonu PGE Ekstraligi 2022 już 8 kwietnia, więc MOSiR ma tak naprawdę niewiele czasu na spełnienie wymogów. Spółka prawdopodobnie będzie zmuszona to dołożenia brakującej kwoty do jedynej złożonej oferty.

Aktualizacja: MOSiR dołoży brakujące pieniądze i kupi plandekę chroniącą tor żużlowy przed deszczem

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.