Ponad 256 mln zł dla Lubelszczyzny w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

remont asfalt przebudowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Lublin będzie mógł skorzystać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program dofinansowania budowy i remontów gminnych oraz powiatowych dróg rozszerzono o miasta wojewódzkie — będące siedzibą wojewody lub sejmiku wojewódzkiego.

Ruszył nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Nabór skierowany jest do prezydentów, starostów, burmistrzów oraz wójtów, którzy mogą składać wnioski o dofinansowanie m.in. budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych, planowanych do realizacji od stycznia 2023 roku. Wysokość środków przeznaczonych na dofinansowanie zadań w woj. lubelskim wynosi 256 623 890 zł.

„Ta kwota zostanie na chwilę obecną podzielona pół na pół. Około 130 mln zł jest zarezerwowanych dla gmin, i około 130 mln zł dla samorządów powiatowych. To jest uwarunkowane od tego, jak będą spływały wnioski, na jakie kwoty i długości. W naborze można ubiegać o dofinansowanie nie więcej niż dwóch zadań” – poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski.

Ogłoszony nabór będzie trwał 30 dni. Wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowanie zadania w przedziale od 50 proc. do 80 proc. wartości zadania, w zależności od dochodów własnych danej jednostki samorządu terytorialnego. Już wiadomo, że Lublin złoży wniosek w ramach tegorocznego naboru.

„W związku z ogłoszonym naborem, miasto przeanalizuje i wytypuje ewentualne zadanie/zadania, na które będzie możliwe złożenie wniosku o dofinansowanie” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Aktualizacja: Lublin stara się o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wiemy, na co chce przeznaczyć 30 mln zł

Maksymalna kwota dofinansowania dla miasta wojewódzkiego to 30 mln zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.