Lublin stara się o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wiemy, na co chce przeznaczyć 30 mln zł

Przedłużenie ul. Węglarza w Lublinie
Przedłużenie ul. Węglarza w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lublin złożył wniosek w ramach programu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. We wniosku wskazano dwa zadania, na które miasto chce pozyskać 30 mln złotych.

Przedłużenie ul. Węglarza

Jednym z zadań uwzględnionych w złożonym wniosku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest przedłużenie ul. Węglarza w dzielnicy Ponikwoda. Istniejący fragment ulicy ma zostać rozbudowany w kierunku ul. Trześniowskiej, co według urzędników ma wpłynąć na poprawę dostępności stacji kolejowej PKP Lublin-Ponikwoda.

„Rozbudowa układu drogowego zabezpieczy potrzeby rozbudowującej się dzielnicy Ponikwoda, zapewniając komunikację do szkół (LO nr XX, SP nr 4), przychodni (NZOZ Ośrodek Rehabilitacji, NZOZ Magnoliowa) oraz cmentarza miejskiego” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W ramach inwestycji powstanie droga o łącznej długości ok. 2,6 km. Przedłużona ul. Węglarza, od ul. Walecznych do ul. Trześniowskiej, obejmie dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i na części jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu o szerokości odpowiednio 3,5 i 3 m. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Planowany przebieg przedłużenia ul. Węglarza
Planowany przebieg przedłużenia ul. Węglarza

Rozbudowa ul. Wallenroda

Drugim zadaniem zgłoszonym w ramach rządowego programu finansowania jest rozbudowa ul. Wallenroda wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Zana, która zakłada m.in. budowę miejsc postojowych wzdłuż ulicy, przebudowę chodników i zjazdów w obszarze skrzyżowań z ulicami Zana, Juranda, Wajdeloty, Grażyny, oświetlenia ulicznego i infrastruktury podziemnej.

„Łączna kwota wnioskowanych środków w ramach rządowego dofinansowania wynosi 30 mln zł” – informuje Joanna Stryczewska.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Budowa przedłużenia ulicy Węglarza jest już przekładana od dobrych 7 lat, więc już czas najwyższy! Ponikwoda od dawna jest pomijana jeśli chodzi o inwestycje jako mieszkańcy dzielnicy Czujemy się zapomni. Najwyższy czasz żeby zaczęła się budowa!