Pomocnik wakacyjny

bezpieczne wakacje

Wakacje w pełni. Zanim udacie się na wypoczynek warto sprawdzić i poznać niezbędne informacje, dzięki którym Wasz wypoczynek będzie bezpieczny i udany.

Różne agendy administracji rządowej przygotowały wiele przydatnych informacji na temat bezpiecznych wakacji. Poniżej zamieszczamy linki do stron, gdzie można znaleźć podpowiedzi np. o bezpiecznej podróży, stanie wód w kąpieliskach itd.

 

Bezpieczna podróż

Informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 

 

Stan wody w kąpieliskach

Na początku lipca Państwowa Inspekcja Sanitarna zbadała stan wód w 47 miejscach dostępnych do kąpieli w województwie lubelskim. Wyniki badań są dostępne tutaj. Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego można też znaleźć bardzo przydatny serwis kąpieliskowy z informacjami na temat stanu wody w miejscach wyznaczonych do kąpieli na terenie całego kraju. 

 

Bezpieczny autokar

Jeśli wysyłamy dzieci w wakacyjną podróż autokarem warto upewnić się, czy stan techniczny pojazdu jest właściwy, a także jaki jest stan psychofizyczny kierowcy. W tym celu należy zawiadomić Inspekcję Transportu Drogowego, która prowadzi coroczną akcję „Bezpieczny autokar”.

Przydatne informacje na jej temat można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego http://www.gitd.gov.pl/content/rusza-kolejna-edycja-akcji-bezpieczny-autokar-wakacje-2014

a także na stronie WITD w Lublinie 

 

Polak za granicą

Jeśli spędzasz urlop za granicą, zaplanuj swój wyjazd i zbierz najwięcej istotnych informacji o kraju swojej podróży. Pomoże Ci w tym: 

 

Na wakacje tylko z ważnym paszportem

Żeby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki na lotnisku i przedwczesnego końca urlopu warto upewnić się wcześniej, czy nasz paszport jest ważny. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 .

Ci którzy oczekują na wydanie paszportu mogą (bez wychodzenia z domu) sprawdzić na Paszportowym Portalu Informacyjnym  stan realizacji wniosku. Wystarczy znać numer sprawy.

 

Aplikacja iPolak

Warto mieć na swoim smartfonie niezbędnik w podróży za granicą. Aplikacja iPolak ułatwia dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi, wskazuje na mapie drogę do najbliższej z nich. Można w niej znaleźć także aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ, porady jak zadbać o własne bezpieczeństwo, lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów. http://www.msz.gov.pl/pl/ipolak

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.