Pomoc dla mieszkańców zawalonej kamienicy. PCK w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę pieniędzy

lubartowska kamienica katastrofa budowlana lublin
cof

Polski Czerwony Krzyż w dalszym ciągu prowadzi zbiórkę pieniędzy dla osób poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Lublinie.

 

Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz mieszkańców kamienicy przy ul. Lubartowskiej 45, którzy zostali bez dachu nad głową w wyniku katastrofy budowlanej, do jakiej doszło 24 maja w Lublinie.

 

W ponad stuletnim budynku doszło do zawalenia się stropu, w wyniku czego konieczna była ewakuacja mieszkańców i rozbiórka całej kamienicy. Również osoby mieszkające w sąsiednich budynkach zostały ewakuowane i obecnie przebywają w lokalach zastępczych. W katastrofie łącznie zostały poszkodowane 33 rodziny. Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zawalenia się stropu kamienicy.

 

– Wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie monitorujemy potrzeby osób poszkodowanych w wyniku katastrofy. Za środki uzyskane od ludzi dobrej woli zakupujemy niezbędne przedmioty, m. in. pościel, koce, ubrania czy żywność o przedłużonej trwałości. Pomocy udzielamy w zależności od potrzeb mieszkańców, którzy się do nas zgłaszają. Potrzeby są ogromne, dlatego każda, nawet najmniejsza wpłata na konto się liczy i zostanie wykorzystana na pomoc ofiarom katastrofy – mówi Maciej Budka, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

Dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto Polskiego Czerwonego Krzyża: 79 1160 2202 0000 0002 4987 5844 z dopiskiem „Katastrofa budowlana”.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. W związku z wczesniej zamieszczonym postem u udostępnionym przez wszystkich informujemy ze:

  Akcję zbiorki przenosi.y ze SP25 na teren Parafii pw. Św. Mikołaja w Lublinie na Czwartku

  Przyjmujemy wszystkie rzeczy. Nowe oraz używane ale z zaznaczeniem ze maja być czyste i byloby extra jakby byly wyprasowane- gotowe do założenia z tego względu ze rodziny nie maja gdzie tych ubrań wyprać i wyprasować
  Zbieramy pieniadze które na bieżąco wydajemy na zakupy w porozumieniu z poszkodowanymi czego jest im najbardziej na obecna chwile potrzeba

  Chętne osoby prosimy o przywożenie ubrań i rzeczy domowego zaopatrzenia z których mogliby korzystać będąc w tymczasowym zakwaterowaniu
  Potrzebujemy tez toreb podróżnych aby każdy z nich mogl uzbierane sobie rzeczy po prostu w nich przechowywać ( a nie w workach) a w momencie gdy dostana mieszkania mogli sobie wygodnie to przewozić

  Prosze o udostępnianie!!!!!!