Polska: 5 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa, w sumie zmarło 31 osób

pilne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce wzrosła w ciągu ostatniej doby o 9 osób i obecnie wynosi 31. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

„Z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju” – informuje resort zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.