Policyjny pościg za ciągnikiem rolniczym. Za kierownicą pijany 18-latek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Desperacką ucieczką próbował się ratować nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego. 18-latek został zatrzymany po pościgu i obezwładniony przez kraśnickich policjantów.

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się w Olbięcinie (powiat kraśnicki) w poniedziałek po godz. 23.30. Policjanci dostali sygnał, że po drodze jedzie rolniczy ciągnik, którego kierowca może być nietrzeźwy. Na miejsce zostali skierowani policjanci.

Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze widzieli odjeżdżający ciągnik i z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych ruszyli w pościg. Po kilkuset metrach, kiedy uciekinier nie reagował na sygnały, zablokowali radiowozem drogę ucieczki.

– W pojeździe za kierownicą siedział młody mężczyzna. Był bardzo agresywny, usiłował kopać policjantów. Został szybko zatrzymany i umieszczony w radiowozie. Tam w dalszym ciągu kopał usiłując uszkodzić wnętrze radiowozu i wyzywał policjantów – relacjonuje Janusz Majewski z kraśnickiej policji.

Zatrzymanym okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Nietrzeźwy przejechał ok. 20 km od swojego miejsca zamieszkania do Olbięcina. W organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

18-latek trafił do policyjnego aresztu, będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu i znieważenie policjantów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.