Policyjne zabezpieczenie meczu podwyższonego ryzyka. Do Lublina zjechali kibice m.in. Wisły Kraków, Ruchu Chorzów i Widzewa Łódź

Policyjne zabezpieczenie meczu Motor Lublin - Wisła Kraków
Policyjne zabezpieczenie meczu Motor Lublin - Wisła Kraków | fot. Dominik Wąsik

Dziś na Arenie Lublin o godz. 14.30 rozegrany zostanie mecz Pucharu Polski pomiędzy Motorem Lublin a Wisłą Kraków. Jest to mecz podwyższonego ryzyka, dlatego do Lublina zjechała policja z całego regionu. Na trybunach Areny może zasiąść nawet 7 tysięcy kibiców.

Zabezpieczenie meczu Motor Lublin – Wisła Kraków

W środę (9.11) o godz. 14.30 na stadionie Arena Lublin rozegrany zostanie mecz 1/8 finału Pucharu Polski drugoligowego Motoru Lublin z pierwszoligową Wisłą Kraków. Z przekazanych informacji (stan na godz. 11:30) wynika, że sprzedano już ponad 6860 biletów, a to jeszcze nie koniec sprzedaży wejściówek na to spotkanie. Oznacza to, że na trybunach Areny może zasiąść ponad 7 tys. kibiców.

W związku z tym, że mecz został zakwalifikowany jako zabezpieczanie imprezy masowej podwyższonego ryzyka, wdrożone zostały szczególne środki ostrożności – nie tylko wokół stadionu, ale w całym mieście można zauważyć wzmożone patrole policji. Policjanci współpracują zarówno ze Strażą Miejską, jak i służbami ochrony działającymi na terenie stadionu.

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać, na mecz 1/8 finału Pucharu Polski do Lublina przyjechali również kibice Ruchu Chorzów i Widzewa Łódź. Policjanci eskortowali autokary z kibicami innych klubów. Wokół stadionu od godzin wczesnopołudniowych trwa mobilizacja służb. Kordony policji spodziewają się incydentów ze strony pseudokibiców. Na miejscu jest też policyjna wóz – armatka wodna.

Utrudnienia w ruchu

W godzinach popołudniowych możliwa jest zmiana organizacji ruchu – wyjazd z parkingów Areny Lublin będzie możliwy jedynie w stronę ul. Lubelskiego Lipca i dalej w stronę ul. Krochmalnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.