Policyjna grupa SPEED na ulicach Lublina. Tylko w sobotę zatrzymali 6 praw jazdy

68 151668
Zdjęcie ilustracyjne | fot. KWP Lublin

Policjanci z lubelskiej grupy SPEED cały czas są aktywni na ulicach Lublina i drogach powiatu lubelskiego. W minioną sobotę namierzyli sześciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość.

W sobotę policjanci z zespołu SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili kolejne działania na terenie Lublina.

W trakcie kontroli pojazdów mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów” – wyjaśnia podinsp. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policjanci z zespołu SPEED ujawnili ponad 30 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy, głównie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy SPEED mają „na oku” w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

Tak wyposażeni, mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry” – dodaje podinsp. Laszczka-Rusek.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ludzie obudźcie się !!! To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem !!! Grupa terrorystyczna łupi obywatela z kasy aby zapełnić dziurę w budżecie.Co za idiota wymyślił 50 km na Mazowieckiego do Solidarnosci??? najlepsze droga w Lublinie z górki zero stłuczek ( rondo tak bo tam nie ustępują pierwszeństwa) a notorycznie jeżdzą jak opentani i walą mandaty za szybkosć i głupio się szczycą ,że zabierają tam prawka !!!! Kto rozwali to skorumpowaną mafię !!!!!! Gdzie logika ????