Policjant z Łęcznej utopił się w Bałtyku. Był na wakacjach z rodziną

polskie morze bałtyk

W sobotę w Łazach koło Mielna utopił się Mirosław P. 43-letni policjant z Łęcznej. Poszedł popływać w Bałtyku z 14-letnim synem. Dziecko przeżyło.

 

Do tragicznego wypadku doszło w ubiegłą sobotę (5 sierpnia) w miejscowości Łazy w gminie Mielno. Tego dnia 43-letni policjant z Łęcznej wraz z rodziną spędzali wakacje nad Bałtykiem. Mężczyzna kąpał się z 14-letnim synem na niestrzeżonej plaży, około 400 metrów od głównego wejścia na plażę.

 

– W pewnym momencie mężczyzna zaczął tonąć – relacjonuje podkomisarz Monika Kosiec, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Chłopiec zaczął krzyczeć, wzywał pomocy.

 

Plażowicze ruszyli z pomocą. 14-latek przy pomocy świadków wydostał się z wody. Chwilę później ratownicy wyciągnęli także 43-latka. Był nieprzytomny.

 

Do akcji wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo długiej reanimacji nie udało się go uratować. 14-latkowi nic się nie stało.

 

Okoliczności tragicznego zdarzenia badają śledczy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia obowiązywał zakaz kąpieli, ponieważ były wysokie fale.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.