Policjant omal nie spowodował kolizji nieoznakowanym radiowozem. Został ukarany

policja bmw ryki nieoznakowane
Policjant z nieoznakowane BMW gwałtownie zahamował

Wracamy do sprawy nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy nieoznakowanego radiowozu BMW ryckiej drogówki, który omal nie doprowadził do zderzenia z jadącym za nim autem.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 21 sierpnia w Rykach. Kierowca nieoznakowanego radiowozu BMW 3 GT, które należy do policjantów ruchu drogowego z Ryk, gwałtownie zahamował za samym skrzyżowaniem, stwarzając tym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez naszego Czytelnika, który właśnie był w drodze do pracy i o mało nie uderzył w policyjny radiowóz grupy SPEED.

Podczas mojej dzisiejszej drogi do pracy nowe nieoznakowane BMW 3 GT należące do ryckiej drogówki omal nie doprowadziło do kolizji, gwałtownie hamując bez powodu tuż po zjeździe ze skrzyżowania. Brakowało centymetrów do uderzenia. Później zauważyłem, że funkcjonariusz prowadzący auto trzymał w reku telefon komórkowy” – komentuje nagranie jego autor.

O wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

W związku z wykonaniem przez kierującego nieoznakowanym radiowozem marki BMW gwałtownego manewru hamowania, w Komendzie Powiatowej Policji w Rykach w dniu 21 sierpnia 2019 r. wobec policjanta kierującego tym pojazdem wdrożono czynności wyjaśniające, w związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – wyjaśnia mł. insp. Jacek Figiel, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach.

Policjant winny

W wyniku prowadzonych czynności przez Komendę Powiatową Policji w Rykach uznano funkcjonariusza winnym i zastosowano wobec niego postępowanie mandatowe. Na policjanta nałożono mandat karny kredytowany w wysokości 100 złotych i na jego konto trafiło 6 punktów karnych.

Link do nagrania z niebezpiecznej sytuacji stworzonej przez funkcjonariusza ryckiej drogówki za kierownicą nieoznakowanego radiowozu BMW -> WIDEO

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wykształcony ten psiór w sam raz do specgrupy, jaka wiocha taka reszta! Dał przykład j….y.