Policjanci zatrzymali „telefonistki”. Umawiały mężczyzn z kobietami świadczącymi usługi seksualne

Telefonistki umawiały kobiety świadczące usługi seksualne
Telefonistki umawiały kobiety świadczące usługi seksualne | fot. KWP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali dwie młode kobiety podejrzane o udział w grupie przestępczej czerpiącej zyski z prostytucji. To tzw. „telefonistki”, które umawiały mężczyzn z kobietami świadczącymi usługi seksualne.

Umawiały na seks z prostytutkami

Zatrzymanie to pokłosie rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi. Do pierwszych zatrzymań doszło w grudniu 2020 roku. Grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Wraz z nią policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 72-lat.

„Zwerbowali około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem, wykorzystując jej stan bezradności” – mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

ZOBACZ TAKŻE: Handel ludźmi i prostytucja. Kryminalni z Lublina rozbili grupę przestępczą

W ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie zatrzymano kolejne dwie osoby, które pełniły funkcję tzw. telefonistek. Zajmowały się umawianiem zainteresowanych osób z kobietami świadczącymi usługi seksualne. Zatrzymane 24-latka i 28-latka przyznały się do winy.

„Będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu osiąganie korzyści majątkowej z prostytucji. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności” – informuje nadkom. Andrzej Fijołek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.