Policjanci wynieśli z pubu kilkadziesiąt beczek piwa i ponad sto butelek alkoholu

Policjanci zabezpieczyli cały alkohol w pubie PiwPaw w Warszawie | fot. PiwPaw
Policjanci zabezpieczyli cały alkohol w pubie PiwPaw w Warszawie | fot. PiwPaw

Policjanci wynieśli cały alkohol znajdujący się w działającym mimo obostrzeń pubie PiwPaw przy ul. Parkingowej w Warszawie. Z ustaleń policji wynika, że właściciel nie miał wymaganej koncesji.

Policjanci wynieśli cały alkohol z pubu

Do zdarzenia doszło w czwartek w pubie PiwPaw przy ul. Parkingowej w Warszawie. Pod budynek pubu podjechało aż dziesięć radiowozów policji. W środku przebywało dużo osób, bo pub, pomimo obowiązujących obostrzeń, działa na normalnych zasadach. Po tym, jak otwarte zostały muzea, lokal zaczął działać jako… Warszawskie Muzeum Kapsli.

Według relacji zamieszczonej na Facebooku lokalu funkcjonariusze mieli zająć znajdujący się tam towar. Chodzi o kilkadziesiąt beczek piwa i ponad sto butelek alkoholu. Na Facebooku PiwPaw Parkingowa zamieszczono nagranie z wejścia policji do pubu. Policjanci wylegitymowali łącznie 53 osoby przebywające w lokalu.

Nie była to pierwsza interwencja policji w tym miejscu, ale tym razem funkcjonariusze pojawili się jako asysta Krajowej Administracji Skarbowej i sanepidu. – „Na miejscu interweniują Krajowa Administracja Skarbowa i sanepid. Policjanci im asystują” – przekazał w rozmowie z TVN Warszawa Jarosław Florczak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

„Asystowaliśmy przy czynnościach tych służb, ale jednocześnie podjęliśmy interwencję we własnym zakresie, gdyż podejrzewaliśmy, że w lokalu sprzedawany jest alkohol bez wymaganych koncesji i faktycznie okazało się, że właściciel sprzedawał alkohol niezgodnie z warunkami zezwolenia” – poinformował w rozmowie z PAP rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata.

Policjant dodał, że właściciel lokalu na sprzedaż alkoholi wysokoprocentowych w ogóle nie posiadał zezwolenia, zaś koncesja na piwo nie była opłacona. O dalszym losie całego alkoholu zdecyduj sąd.

Policjanci zabezpieczyli cały alkohol w pubie PiwPaw w Warszawie | fot. PiwPaw
Policjanci zabezpieczyli cały alkohol w pubie PiwPaw w Warszawie | fot. PiwPaw

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.