Policjanci wracają nad Zalew Zemborzycki. Będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających mieszkańców

Policyjni wodnicy na Zalewie Zemborzyckim
Policyjni wodnicy na Zalewie Zemborzyckim | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z posterunku wodnego rozpoczynają sezon nad Zalewem Zemborzyckim. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwa osób wypoczywających nad zbiornikiem wodnych. W okolicy zalewu będzie można także spotkać patrole rowerowe.

Policja nad Zalewem Zemborzyckim

Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie funkcjonuje w miesiącach letnich. W tym roku patrole ruszają już w długi weekend majowy. Delegowanych do pełnienia służby jest łącznie 6 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze mają do dyspozycji: łódkę, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Posiadają kwalifikacje ratowników medycznych i patent stermotorzysty. Podczas codziennej służby mundurowi dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim.

„Funkcjonariusze reagują, gdy ktoś potrzebuje pomocy lub jest naruszane prawo. Kontrolują jednostki pływające pod kątem trzeźwości kierujących. Zwracają szczególną uwagę na tzw. „dzikie kąpieliska”, by przestrzegać potencjalnych amatorów przed kąpielą w miejscach, w których nie ma ratowników” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Do zadań policyjnych wodniaków należą także kontrole wędkarzy pod kątem legalności połowu i zwalczanie kłusownictwa wodne. Współpracują z WOPR, Strażą Miejską, Państwową Strażą Rybacką i Strażą Leśną.

Dodatkowo w najbliższym czasie na ścieżkach rowerowych na terenie miasta pojawią się patrole rowerowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.